Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Bilim Haberleri

Binance, FTX’i Almaktan Vazgeçti

Hacim olarak dünyanın en büyük kripto borsasına sahip olan Binance, hacim olarak üçüncü en büyük kripto borsası FTX ile yaptıkları halihazırda bulunan anlaşmadan çekileceğini söyledi.

Binance, iki gün içinde FTX’i almaktan vazgeçti

Salı günü Binance, sorunlu rakibi FTX’i satın almak için bir anlaşma kağıdı için toplantıya oturdu ve bu kağıdı imzaladı ve bu, likidite sıkışıklığında hem kullancılarına hem de kendisine potansiyel bir kurtarma paketi olarak göründü. Ancak bir buçuk gün kadar bir süre geçtikten sonra bu plan da çöktü.

The Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada Binance, şirketin yapısını ve içeriklerini inceledikten sonra geri adım attığını belirtti. Binance, “Umudumuz FTX müşterilerinin likidite sağlamalarına destek olabilmekti, ancak sorunlar bizim kontrolümüz veya yardım etme yeteneğimiz dışında, bu bağlamda FTX’i almayı mantıklı bulmuyoruz.” dedi.

Binance attığı bir tweet’te, “Kurumsal durum tespitinin yanı sıra yanlış kullanılan müşteri fonları ve iddia edilen ABD ajans soruşturmalarıyla ilgili en son haber raporlarının bir sonucu olarak, FTX’in potansiyel satın alımını takip etmemeye karar verdik.” şeklinde bir girdi paylaştı.

Trader kitlemiz, peki sizin bu konu hakkındaki düşünceniz nedir? FTX’in satın alınması Binance için büyük bir fırsat olabilir miydi? Binance FTX’i gerçekten niye satın almadı? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Editörlük kariyerine iki sene önce başlayan Berk, şimdi ise yazarlık görevine Donanım Arşivi portalı üzerinden devam ediyor. Uzun zamandır donanım, bilgisayar ve işletim sistemlerine ilgisi bulunmakla beraber bu tecrübesini de sizlerle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Telefon Haberleri

Honor, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Honor Magic 6 Pro’yu tanıttı. Ön kayıta özel indirim fırsatları sunan cihazın özelliklerine bir göz atalım. Honor Magic...

Teknoloji Haberleri

Ekran kartı fiyatları mining döneminden beri dalgalı seyrediyor. Mining döneminde hem stok yoktu hem de ekran kartları bir hayli yüksekti. Fakat mining döneminin bitmesiyle...