Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Bilim Haberleri

Binance, FTX’i Almaktan Vazgeçti

Hacim olarak dünyanın en büyük kripto borsasına sahip olan Binance, hacim olarak üçüncü en büyük kripto borsası FTX ile yaptıkları halihazırda bulunan anlaşmadan çekileceğini söyledi.

Binance, iki gün içinde FTX’i almaktan vazgeçti

Salı günü Binance, sorunlu rakibi FTX’i satın almak için bir anlaşma kağıdı için toplantıya oturdu ve bu kağıdı imzaladı ve bu, likidite sıkışıklığında hem kullancılarına hem de kendisine potansiyel bir kurtarma paketi olarak göründü. Ancak bir buçuk gün kadar bir süre geçtikten sonra bu plan da çöktü.

The Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada Binance, şirketin yapısını ve içeriklerini inceledikten sonra geri adım attığını belirtti. Binance, “Umudumuz FTX müşterilerinin likidite sağlamalarına destek olabilmekti, ancak sorunlar bizim kontrolümüz veya yardım etme yeteneğimiz dışında, bu bağlamda FTX’i almayı mantıklı bulmuyoruz.” dedi.

Binance attığı bir tweet’te, “Kurumsal durum tespitinin yanı sıra yanlış kullanılan müşteri fonları ve iddia edilen ABD ajans soruşturmalarıyla ilgili en son haber raporlarının bir sonucu olarak, FTX’in potansiyel satın alımını takip etmemeye karar verdik.” şeklinde bir girdi paylaştı.

Trader kitlemiz, peki sizin bu konu hakkındaki düşünceniz nedir? FTX’in satın alınması Binance için büyük bir fırsat olabilir miydi? Binance FTX’i gerçekten niye satın almadı? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Editörlük kariyerine iki sene önce başlayan Berk, şimdi ise yazarlık görevine Donanım Arşivi portalı üzerinden devam ediyor. Uzun zamandır donanım, bilgisayar ve işletim sistemlerine ilgisi bulunmakla beraber bu tecrübesini de sizlerle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Counter Strike Global Offensive oyunu için Source 2 güncellemesi yıllardır bekleniyordu. Bu bekleyiş en sonunda sona erdi. Geçtiğimiz gün Source 2 güncellemeli Counter Strike...

Oyun Haberleri

Counter Strike Global Offensive oyununa yıllardır Source 2 güncellemesi bekleniyordu. Artık bu olay efsaneleşmeye başladı. Çoğu kişi bu güncellemeden umudunu kesmişti bile. Fakat son...

Teknoloji Haberleri

Apple, iPhone’lar için iOS 16.4’ün geliştirici beta sürümünü yayınladı. Bu sürüm, birçok yeni özelliği ve iyileştirmeyi beraberinde getiriyor. Peki iOS 16.4 ile neler değişecek?...

İnceleme

Sizler için çok sayıda dizüstü bilgisayar incelemesini yayınladık. Bunlar arasında giriş seviyesi modeller varken tepe seviye modeller de bulunuyordu. Fakat bu cihazların hiçbirinde OLED...