Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Asus, Yeni TUF Gaming GT302 ARGB Kasasını Satışa Sundu

ASUS, üstün soğutma özelliklerine sahip yüksek performanslı bir bilgisayar toplamayı kolaylaştıran TUF Gaming GT302 ARGB kasasını Türkiye’de satışa sundu. Kutusundan çıkar çıkmaz üst düzey soğutma sunmaya hazır olan ve yüksek performanslı parçalarla uyumlu olan GT302 ARGB, her açıdan kolay bir sistem toplama deneyimi yaşatmak için özenle hazırlanan tasarımıyla orta seviye bir kasadan beklenenleri yeniden tanımlıyor.

Anında Harika Soğutma

Sistem toplayan çoğu kişi performans ve sessiz çalışma arasında mükemmel dengeyi kurmak için soğutma sistemine büyük önem veriyor. TUF Gaming GT302 ARGB kutusundan çıkar çıkmaz, kullanıcılara üst düzey soğutma için muhteşem bir temel sağlıyor. Bunun ilk adımı öncelikle hava akışını daha verimli hale getirmek için tasarlanan ön panel. Geniş, yüksek gözenekli, kare biçimli ağ yapısıyla bilgisayarın içine temiz hava girmesini sağlıyor. Kurulu gelen dört adet 140 mm ARGB kasa fanı da serin havayı kasa içine aktarıyor. 28 mm derinliğindeki bu kasalar son derece kalın olmalarıyla dikkat çekiyor. Bu fanlar 3 mmH2O’ya kadar statik basınç ve 115 CFM hava akışı sağlayarak mükemmel soğutmayı sessiz bir şekilde sunabiliyor.

TUF Gaming GT302 ARGB’de ayrıca 360 mm boyuta kadar geniş sıvı soğutma radyatörleri takmaya imkan verecek yer bulunuyor. Üst panel tamamen çıkarılabildiğinden radyatör kolayca takılıp temizlenebiliyor.

Geniş Uyumluluk

Orta boy kule tipi kasaların hepsi büyük bileşenlere göre tasarlanmış değil. Bu da üst seviye GPU kullanmak isteyenler için sorun teşkil ediyor.

TUF Gaming GT302 ARGB ise bu alanda çok geniş seçenekler sunuyor. Çift yönlü PCIe montaj bölümüne 407 mm uzunluğa kadar ekran kartları yatay olarak takılabiliyor. Bu da devasa ROG Strix GeForce RTX 4090 için bile yeterli. Kartlarını dikey olarak yerleştirmek isteyen kullanıcılar ise 125 mm kalınlığa kadar kartları tercih edebiliyor.

Bu kasa büyük anakartlara da rahatlıkla ev sahipliği yapabiliyor. GT302 ARGB’ye ekstra geniş E-ATX anakartlar (30,48 x 27,68 cm’e kadar) bile sığabiliyor. GT302 ARGB’nin çok yönlü depolama sürücüsü yuvaları da geniş bir depolama sistemi kurmak isteyen kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. Kasadaki yuvalara aynı anda sabit sürücüler ve SSD’ler takılabiliyor. Yalnızca iki yuva kullanarak toplamda iki adet 2,5 inç SSD ve iki adet 3,5 inç sabit sürücü yerleştirmek mümkün.

BTF (Back To The Future) Sistemlerine Hazır

ASUS’un yeni BTF (Back To The Future) ekosistemindeki bilgisayar bileşenleri, kullanıcıların kabloları göz önünden kaldırarak kolayca daha düzenli görünen bir sistem kurmalarını sağlıyor. Bu serideki yeni anakartlarda konnektörler ön yerine arka tarafta gizleniyor. Çoğu durumda, standart bilgisayar bileşenleri bir BTF anakartla uyumlu çalışıyor fakat kullanıcıların bununla uyumlu bir kasa kullanması gerekiyor. TUF Gaming GT302 ARGB’deki anakart tepsisi standart anakartlara uyumlu olmanın yanı sıra BTF anakartlardaki konnektörlere erişim imkânı veren açıklıklara da sahip.

Kullanıcılar GT302 ARGB’yi bir BTF sistemi için almasalar da kapsamlı kablo yönetimi özelliklerinden yararlanabiliyorlar. 37 mm’lik geniş bir alan tamamen kablo yönlendirmeye ayrılmış durumda. Kablo halkası çubuğunda yer alan üç geniş kayış, iki grup kabloyu istenilen konuma getirmeyi kolaylaştırıyor. Arka yan paneldeki üç küçük mandal ise işlemcinin 8 pimli kablosunu yönlendirirken kolaylık sağlıyor.

Kolay Sistem Toplama Deneyimi

TUF Gaming GT302 ARGB’nin çıkarılabilir üst paneli, çok sayıda bileşenle uyumluluğu ve kablo yönetimi seçenekleri, sistem toplama sürecini kolaylaştıran unsurlardan yalnızca birkaçı. Alet gerektirmeden açılan yan paneller sayesinde iç bileşenlere ulaşmak çok kolay. TUF Gaming GT302 ARGB’de tüm kabloları tek seferde bağlamayı sağlayan bir birleşik giriş çıkış başlığı bulunuyor.

Kullanışlı Bağlantı Seçenekleri

TUF Gaming GT302 ARGB kasa, kurulum süreci tamamlandıktan sonra da kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Bu kasa günlük kullanımda rahatlık sunmak için de tasarlandı. Kasa, ön panelindeki zengin bağlantı noktası seçenekleriyle kulaklık ve diğer çevre birimlerini kolayca kullanma imkanı sunuyor. Ön taraftaki USB Type-C bağlantı noktası hız arayan kullanıcıların hizmetinde. USB 20 Type-C başlığına sahip bir anakartla birlikte kullanıcılar kollarını uzattıkları mesafeden yüksek hıza ulaşabiliyor.

İki Renk Seçeneği, Sade Tasarım

Bazı kasalar iddialı tasarımlarıyla ilgiyi üzerine toplar. Bazıları da diğer bileşenlerin öne çıkmasına izin verir. TUF Gaming GT302 ARGB bu ikinci yolu tercih eden modellerden biri. Standart geometrisi ve temiz hatlarıyla bu model piyasadaki her tür bileşene uyan sade bir tasarıma sahip.

GT302 ARGB siyah veya beyaz renk seçeneklerine sahip. Siyah modellerdekiyle aynı kabloları kullanan rakip beyaz kasa modellerinin aksine, GT302 ARGB’nin beyaz modelinde kasa fanı ve ön giriş çıkış kabloları beyaz. Bu da uyumlu ve tümleşik bir görünüm oluşturma imkânı veriyor. Her iki renk seçeneğinde de kullanıcılar değiştirilebilir yan panellerle bilgisayarlarının görüntüsünü değiştirme esnekliğine sahip. Bir panelde temperlenmiş cam panel bulunurken diğerinde ise ağ yapı kullanılıyor. Kullanıcılar bu panelleri istedikleri tarafa takabiliyor.


 

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...