Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Asus, Yeni Prime Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu

ASUS bugün Prime GeForce RTX 4070 SUPER, Prime GeForce RTX 4070 ve Prime GeForce RTX 4060 Ti ile başlayan ASUS Prime grafik kartı ailesini duyurdu. Bütçeye önem veren bilgisayar tutkunları için tasarlanan bu kartlar, üç fanlı soğutma çözümüyle donatıldılar ve küçük boyutlu (SFF) sistemler için yeterli incelikteler. Ayrıca bu kartlar, popüler ve cüzdan dostu ASUS Prime ekosistemine uyacak şekilde tasarlandı.

İnce ve Zarif Fakat GPU Gücü Yerinde

Günümüzde birçok sistem toplayıcı, son derece küçük boyutlu (SFF) bir kasada güçlü bir bilgisayar oluşturmayı göze alır hale geldi. Yeni NVIDIA® GeForce® SFF-Ready programı, SFF’ye hazır kasaları ve grafik kartlarını etiketleyerek yerden tasarruf sağlayan bir bilgisayar oluşturma sürecini basitleştiriyor. Kullanıcılar, SFF’ye hazır bir kasa ve GPU seçerken bu kartların uyumlu olacağından ve kolaylaştırılmış bir sistem toplama deneyimi yaşayacaklarından emin olabilirler.

Prime GeForce RTX 4070 SUPER ve Prime GeForce RTX 4070 modelleri, daha üst seviye olan RTX 4070 ProArt kartlar ile birlikte NVIDIA GeForce SFF-Ready Programıyla uyumlu ekran kartları arasına katılıyor. Yalnızca 50 mm kalınlığında ve 269 mm uzunluğundaki bu 2,5 yuvalık Prime kartlar, NVIDIA’nın SFF bilgisayarlar için önerdiği boyut ve biçim yönergelerine rahatça uyum sağlıyor, böylece kullanıcılar yerden tasarruf sağlayan bilgisayarlarını güvenle oluşturabiliyor.

Öne Çıkmaya Hazır Bir Soğutma Çözümü

Prime GeForce RTX 4070 SUPER, Prime GeForce RTX 4070 ve Prime GeForce RTX 4060 Ti ekran kartları yalın ve ince yapıda oldukları için, etkili bir soğutma çözümü geliştirirken her noktadan yararlanıldı. Bu ekran kartları, kullanıcıların ASUS Dual modellerinde bulacakları soğutma yeniliklerinin çoğuna ek olarak üçüncü bir fana da sahip.

Her Prime ekran kartında, dokuz kanatlı üç Axial-tech fan bulunuyor. Hava akışı için optimize edilmiş havalandırmalı bir arka plaka, gürültü seviyelerini ve sıcaklıkları sıkı kontrol altında tutmak için bu dinamik fanlarla birlikte çalışıyor. Bu ekran kartları hafif yükler altında sessiz çalışma için, sıcaklıklar izin verdiğinde fanların dönmeyi tamamen durdurmasını sağlayan 0 dB teknolojisine sahip. Fiziksel Çift BIOS anahtarı, kullanıcıların tek bir parmak hareketiyle performans ve sessiz modlar arasında seçim yapmasını sağlıyor.

Son derece dayanıklı çift bilyeli fan yatakları diğer seçeneklere göre iki kat daha uzun ömür sunuyor. Kartlar ayrıca uzun ömürlü kapasitörlerle donatıldı. Ayrıca tüm bu kartlar ASUS Auto-Extreme Teknolojisiyle üretiliyor. Tüm lehim işlemlerinin tek seferde yapılmasını sağlayan bir otomatik üretim süreci olan Auto-Extreme Teknolojisi, termal zorlanmayı ve çevre etkisini azaltarak ürünlerin uzun süre dayanmasına yardımcı oluyor.

Prime Ekosistemi İle Birebir Uyum

Prime sistem toplama bileşenleri ailesine bakıldığında, kullanıcılar klasik siyah-beyaz renkler, sade uzay çağı tasarım öğeleri ve minimal RGB LED aydınlatma efektleri üzerine kurulu ortak bir stil fark edeceklerdir. Prime ekran kartları, bu tasarım dilini şık bir estetik ve performansın öne çıkmasına izin veren ağırlıklı olarak siyah bir kaplama ile mükemmel bir şekilde tamamlıyor.

ASUS Prime anakartlar yıllardır çok yönlü ve uygun fiyatlı seçeneklere ihtiyaç duyan orta seviye sistem toplayıcılarına hitap ediyor. Örneğin Prime X670E-Pro WiFi, yeni nesil bir AMD PC kuran herkes için uygun maliyetli bir platform oluşturuyor.

Prime ailesi, dayanıklı ve uygun fiyatlı güç kaynaklarını da içeriyor. 750 Watt ve 850 Watt versiyonları bulunan ASUS Prime Gold Serisi güç kaynakları tam modülerlik yapıda. ATX 3.0 standardındaki bu güç kaynakları 80 Plus Gold sertifikasına sahip olmanın yanında sekiz yıllık garantiyle de destekleniyor. ASUS Prime Gold 750W, kullanıcıların Prime GeForce RTX 4070 SUPER, Prime GeForce RTX 4070 veya Prime GeForce RTX 4060 Ti için ihtiyaç duyacağı tüm gücü sağlıyor. Farklı ASUS güç kaynağı aileleri arasındaki farklar hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Prime Ekran Kartlarıyla Oyuna Devam

Prime GeForce RTX 4070 SUPER, Prime GeForce RTX 4070 ve Prime GeForce RTX 4060 Ti, kullanıcılara orta seviye oyun sistemleri için cazip yeni seçenekler sunuyor. Üç fanlı soğutma çözümüyle donatılan, uzun süreli dayanıklı performans için tasarlanan ve ASUS Prime bilgisayar bileşenleri serisine doğal bir uyum sağlayacak şekilde tasarlanan bu ekran kartları, özellikle SFF sistemlerine parça seçenler için muazzam bir değer sunuyor.


 

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı....

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştiricisi Shadowfall Studios, oyun dünyasına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. PlayStation’ın partnerleri arasında yer alan bu stüdyo, Türk mitolojisinden ilham alarak...