Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Asus ROG, Strix GeForce RTX 4090 ve 4080 White Edition Modellerini Duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), oyun tutkunları ve kendi sistemini toplayanlar için tasarladığı Strix GeForce RTX 4090 ve 4080 White Edition ekran kartlarını duyurdu. Son teknoloji NVIDIA® GeForce RTX™ 40 Serisi yüksek miktarda VRAM, daha fazla CUDA çekirdeği ve tam yük altındayken bile neredeyse tamamen sessiz kalan güçlü soğutma sistemi ile performansı yepyeni bir seviyeye çıkarıyor. Şimdi ASUS bu ekran kartının göz alıcı beyaz renkli dört yeni modelini çıkarıyor.

Beyaz Temalı Sistem Toplayanlar İçin

Kendi sistemini toplayanlar bileşen seçerken kendi kişisel zevklerine öncelik veriyor. Yeni ROG Strix GeForce RTX 4090 White Edition ve ROG Strix GeForce RTX 4080 White Edition modelleri kullanıcılara sistemlerine daha aydınlık bir görüntü katma veya ROG Strix Scope NX TKL Moonlight White gibi diğer ROG çevre birimleriyle renk uyum yakalama imkanı veriyor. 16.384 CUDA çekirdeğine ve 24 GB GDDR6X VRAM’e sahip olan bu kartlar simülasyon oyunlarına yönelik sistemler, üst düzey yayın bilgisayarları ve profesyonel prodüksiyon makineleri için ideal.

Standart ROG Strix GeForce RTX 4090’da olduğu gibi White Edition modeli de 3,5 yuva yer kaplıyor ve soğutma performansına büyük önem veriyor. Döküm metal çerçeve, ön koruma ve arka plaka; devasa buhar bölmesi ve soğutma bloğu için sağlam bir yapı oluşturuyor. Soğutma bloğu ROG Strix GeForce RTX 3090’dakinden %30 daha geniş yüzey alanıyla ısı dağıtımını geliştiriyor. 500 watt termal yük altındayken, Strix GeForce RTX 4090 White Edition’ın fitilli buhar bölmesi geleneksel buhar bölmelerine göre 5 derece daha soğuk kalıyor.

Geliştirilen Eksen Teknolojili fanlar şimdi daha kalın ve önceki nesle göre %23,8 daha fazla hava akışı ve %19,3 daha yüksek statik basınç oluşturuyor. Bu gelişmelerle kart, daha güçlü olmasına rağmen önceki nesle göre aynı GPU sıcaklıklarına ve gürültü seviyesine ulaşıyor.

ROG Strix kartlarda ayrıca yüksek performansın yanında gelişmiş özellikler de geliyor. ARGB arka ışık Aura Sync ile tüm sistemle uyumlu aydınlatma sağlıyor. İki adet FanConnect II başlığı, Çift BIOS anahtarı ve 0 dB teknolojisi de kullanıcılara esneklik ve performans katkısı sağlayarak kartı her sisteme mükemmel uyumlu hale getiriyor.

Diğer ROG kartları gibi Strix GeForce RTX 4090 White Edition da Auto-Extreme süreciyle üretiliyor. İnsan müdahalesini en aza indiren bu yöntem uzun süre tutarlı kalite sunuyor.

Hiçbir Şeyden Ödün Vermeden Oyun Oynayın

ROG Strix GeForce RTX 4080 White Edition ve ROG Strix GeForce RTX 4080 OC White Edition modelleri de seriye katılan kartlar arasında. Bu kartlar Strix GeForce RTX 4090 ile aynı sağlam güç dağıtımına, buhar bölmesine ve Eksen Teknolojili fan tasarımına sahip. Bu özellikler sayesinde kart gerçek gücünü rahatlıkla gösterebiliyor. Aynı dikkat çekici RGB teçhizat ve ROG stili kartları süslüyor. Sistem toplayanlar yaşamlarına yaratıcılık katacak daha fazla seçeneğe kavuşuyor.

9728 CUDA çekirdeğine be 16 GB GDDR6X VRAM’e sahip olan ROG Strix GeForce RTX 4080 White Edition, hiçbir şeyden ödün vermeden yüksek çözünürlükte, yüksek yenileme hızıyla oyun oynama imkanı veren üst düzey bir GPU.

Teknik Detaylar

Asus ROG NVIDIA GeForce 40 Serisi Ekran Kartları: https://www.asus.com/us/site/gaming/rog/gaming-graphic-cards/nvidia-40series.html

 


 

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Yıllardır çok sayıda oyuncu monitörü inceledik. Bunlar arasında uygun fiyatlı ürünler de bulunuyorken çok daha pahalı ürünler de bulunuyordu. Bugün inceleyeceğimiz Gamepower Rapid 27...

Telefon Haberleri

Oppo, yeni fiyat performans odaklı telefonu Oppo A3 Pro  modeli ile akıllı telefon pazarında yeni bir sayfa açıyor. İşte telefonun teknik özellikleri. Oppo A3...

Teknoloji Haberleri

Nvidia, GeForce RTX 4090 ekran kartını piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra bazı kullanıcılar bu ekran kartlarının 12VHPWR adı verilen yeni güç konnektörlerinin eridiğini,...

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...