Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

ASUS ROG, Harpe Ace Model Oyuncu Faresini Duyurdu!

ASUS Republic of Gamers (ROG), ROG Harpe Ace Aim Lab Edition oyuncu mouse’unu duyurdu. Oyun sektörünün öncülerinden ROG, oyuncuların gerçek potansiyellerini yakalamalarına yardımcı olan ürünler geliştiriyor. ROG ve Aim Lab arasında yapılan bu benzersiz iş birliği birinci sınıf ROG donanımları ile dünyanın her yanından milyonlarca oyuncunun FPS becerilerini geliştirmek için kullandığı Aim Lab yazılımlarını bir araya getiriyor.

ROG Harpe Ace oyuncu mouse’u, Aim Lab profesyonellerinin katkılarıyla FPS oyuncuları için özel olarak üretildi. Ürüne dahil olan Aim Lab Settings Optimizer yazılımı oyuncuların performansını analiz ederek, onların güçlü yanlarından ve oyun stillerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayan özel mouse ayarlarını uyguluyor. Yalnızca 54 gram ağırlığındaki Harpe Ace mevcut en hafif oyuncu mouse’larından biri. Bu özelliğiyle model uzun FPS oyun maratonlarında rahatlık sunuyor. ROG AimPoint optik sensörü 36.000 dpi ve <%1 cpi sapmayla üst düzey hassaslık sağlıyor. Gecikme süresini büyük ölçüde azaltan ROG SpeedNova kablosuz bağlantı teknolojisi 2,4 Ghz RF modundayken güvenilir veri aktarımı ve olağanüstü güç verimliliği sunuyor.

ROG Harpe Ace Aim Lab Edition Oyuncu Mouse’u

ROG Harpe Ace Aim Lab Edition mouse, Aim Lab bünyesindeki e-spor profesyonelleri tarafından test edilen, iki elle kullanıma uygun bir biçime sahip. E-spor oyuncularının yorumlarını ve ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran tasarımcılar ve mühendisler mükemmel biçim ve ağırlık dengesini yakalayana kadar 15 farklı tasarımı denedi. Sonuçta ortaya mouse’u uzun süre sıkı tutan FPS oyuncuları için ideal bir tasarım çıktı. Oyuncuların mouse’u daha iyi kontrol etmesini sağlayan bu tasarım avuç içine mükemmel destek sağlıyor.

Mouse ayarlarının performansa önemli etkileri var. Ne yazık ki çoğu oyuncu kendileri için en iyi ayarları bulmakta zorlanıyor. Aim Lab Settings Optimizer, Aim Labs yazılımı üzerinden oyunculara bir dizi görev yaptırarak performanslarını, becerilerini ve güçlü yanlarını analiz ediyor ve buna göre o oyuncuya özel en iyi mouse ayarlarını sunuyor. Bu ayarlar yalnızca ROG Harpe Ace Aim Lab Edition oyuncu mouse’unda çalışıyor. Bu özellik ayrıca mouse DPI seviyesi, açı düzenlemesi ve kaldırma mesafesi için en ideal değerleri sunuyor.

ROG Harpe Ace yalnızca 54 gram olan ağırlığıyla mevcut en hafif kablosuz e-spor oyuncu mouse’larından biri. Dış kısmı son derece hafif, doğayla dost, biyolojik malzeme bazlı naylondan üretilen ürünün iç PCB düzeni de son derece verimli bir biçimde hazırlandı.

Yerleşik ROG AimPoint optik sensörü hareketleri 100 ile 36.000 dpi arasında değişen hassasiyetle takip ediyor. Sektörde lider <%1 sapma ise sektör ortalaması olan %3 cpi sapmasından çok aşağıda. 50 g hızlanmaya kadar olan hareketleri saniyede 650 inç hıza kadar takip edebilen bu sensör, oyuncuların son derece hassas hareketler yapabilmelerine imkan veriyor.

ROG SpeedNova kablosuz bağlantı teknolojisi ise gecikme süresini çok düşük bir seviyeye getiriyor ve çevrede RF sinyal karışması oluşturabilecek çok sayıda kablosuz cihazın olduğu ortamlarda bile güvenilir veri aktarımı yapabiliyor. Böylece turnuvalarda yarışan oyunculara ideal bir çözüm sunuluyor. ROG SpeedNova en az karışmanın olduğu frekansları tarayarak sinyal trafiğinden kaçınıyor ve böylece sorgu oranının maksimumda kalmasını sağlıyor. Bu teknoloji ayrıca aynı pili kullanan kablosuz mouse’lara kıyasla %50 daha yüksek enerji verimliliği sunuyor. ROG Harpe Ace, 2,4 Ghz RF modunda 90 saate kadar kullanım sunuyor.

Harpe Ace takılmayı azaltan, hareket kabiliyetini artıran ve pürüzsüz hareket imkanı veren esnek ve hafif ROG Paracord ve yuvarlatılmış kenarlı %100 PTFE mouse ayaklarıyla geliyor. Harpe Ace’te ayrıca 70 milyon tıklamaya dayanıklı ROG Micro Anahtarlar bulunuyor. Yerleşik özelleştirme seçenekleri sayesinde oyuncular DPI, sorgu oranı, kaldırma mesafesi gibi ayarları yapabiliyor veya istedikleri zaman donanımı sıfırlayabiliyor. Bu esneklik ile Harpe Ace e-spor turnuvaları için ideal hale geliyor. Oyuncular mouse’larını kendi cihazlarına bağladıklarında oynamaya hemen hazır olabiliyor.


 

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik adımlar atmaya devam ediyor. En son güncelleme ile birlikte, sohbet filtreleme özelliği platforma eklenmiş durumda. Bu yeni özellik, kullanıcıların...

Teknoloji Haberleri

HP, oyuncular için yeni bir bütçe dostu monitör olan HP Omen D27qs’i tanıttı. Uygun fiyatına rağmen iyi özellikler sunan monitörün detaylarına bir göz atalım....

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...