Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Asus, GeForce RTX 4070 Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu!

ASUS, ROG Strix GeForce RTX 4070, TUF Gaming GeForce RTX 4070, ASUS Dual GeForce RTX 4070 ve Dual White GeForce RTX 4070 olmak üzere dört yeni NVIDIA GeForce RTX™ ekran kartı modelini tanıttı

GeForce RTX 4070 grafik işlemcisi NVIDIA Ada Lovelace mimarisinin tüm avantajlarını barındırıyor. Bunlar arasında DLSS 3 nöral işleme ve gerçek zamanlı ışın izleme teknolojileri gibi oyun dünyasının yeni standartları da yer alıyor. 599 ABD doları başlangıç fiyatıyla satışa sunulan GeForce RTX 4070, çoğu modern oyunu 1440p çözünürlükte saniyede 100 karenin üzerinde hızlarla çalıştırabiliyor.

ROG Strix GeForce RTX 4070 Üstünlüğü Tarzıyla Pekiştiriyor

ROG Strix GeForce RTX 4070, GeForce RTX 4070 Ti modelinin sahip olduğu inanılmaz mühendisliği kullanıcılara daha uygun fiyatla ulaştırıyor. 3,12 yuva yer kaplayan kalınlık ve 338,9 mm uzunluk ile bu kart, MaxContact soğutma bloğunda hava akışı için son derece geniş yüzey alanına sahip. Serideki daha büyük modellerde yer alan yeni siber punk tasarım ve ultra sağlam yapı da korunuyor. 16 pimli güç bağlantısı en yeni 12VHPWR güç kaynağı standardına uyum sağlarken, diğer güç kaynakları için de ürünle birlikte bir adaptör veriliyor.

Bu kartlarda ayrıca, ROG Strix GeForce RTX 3080 modelindeki fanlara kıyasla %31 daha fazla hava itebilen ve %56,3 daha yüksek statik basınç oluşturabilen üç adet yeni 11 kanatlı Eksen Teknolojili fan yer alıyor. Havalandırma açıklığına sahip büyük arka plaka yoğun hava akışı oluştururken 0 dB teknolojisi de kartların hafif iş yüklerinde tamamen sessiz kalmasını sağlıyor.

Performans ve sessizlik modları arasında geçiş imkanı veren Dual BIOS anahtarı, bilgisayar kasalarındaki fanların bağlanabileceği iki adet FanConnect II başlığı ve Aura Sync uyumlu ARGB ışıklar gibi vazgeçilmez Strix özellikleri bu kartta da bulunuyor. Sağlam güç dağıtımı ve ASUS Auto-Extreme üretim süreciyle elde edilen kaliteli yapı sayesinde bu kart uzun yıllar kullanıcıların yanında olmaya hazır.

Performans ve Güvenilirlik TUF Gaming GeForce RTX 4070’te Bir Araya Geliyor

ASUS ayrıca GeForce RTX 4080 modelinin TUF Gaming sürümünü de sunuyor. Strix sürümündeki aynı güçlü GPU’ya sahip olan bu kart biraz daha kalın bir soğutma bloğu ve daha kısa bir tasarımla geliyor. Son derece sağlam olan alüminyum arka plakadaki geniş havalandırma açıklığı önceki nesil modellere göre daha fazla hava akışı sağlıyor. 3,15 yuva yer kaplayan bu kartta yeni 11 kanatlı Eksen Teknolojili fanlar yer alıyor. Bu sayede kullanıcıların ekstra bir soğutmaya ihtiyacı kalmıyor. 301 mm uzunluk ile Strix modeline göre daha kısa olan TUF Gaming GeForce RTX 4070, daha fazla sayıda kasa modeline uyum sağlayabiliyor.

TUF Gaming GeForce RTX 4070 ekran kartında Dual BIOS anahtarı ve ön korumada karta şıklık katan yeniden tasarlanmış ARGB TUF logosu bulunuyor. Ayrıca tüm TUF ekran kartlarındaki gibi askeri seviyede kapasitörlere ve Auto-Extreme üretim kalitesine yer veriliyor. Gücünü defalarca kanıtlayacak dayanıklı bir ekran kartı isteyen oyuncular TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti modelinin uzun süreli oyun performansından memnun kalacak.

Siyah ve Beyaz Seçenekleriyle Yeni Dual GeForce RTX 4070 Serisi

ASUS, NVIDIA GeForce RTX 4000 serisi ekran kartlarının piyasaya çıkmasından bu yana ilk kez Dual ailesinden bir modeli de seriye dahil ediyor. Standart siyah tonlu modelin yanı sıra yeni beyaz renk seçeneğiyle de gelen bu kartlar daha ekonomik ve küçük boyutlu sistemler için mükemmel tercih. RTX 4000 Serisi için yeniden tasarlanan Dual modellerinde kartın üzerindeki soğutma bloğunu görme imkanı veren yarı saydam bir bölüm yer alıyor. Kartlar hem geçmişten hem de gelecekten taşıdığı stille uzay çağını akıllara getiriyor. Dual GeForce RTX 4070, daha sade bir tarzı tercih eden ce RGB ışıklara ihtiyaç duymayan kullanıcılar için ideal bir seçenek.

Tamamen alüminyum arka plaka, 11 kanatlı Eksen Teknolojili fanlar ve Dual BIOS anahtarı gibi üst düzey özellikler de Dual modellerinde bulunuyor. İsminden de anlaşılabileceği gibi Dual GeForce RTX 4070’te iki adet fan yer alıyor. Bu sayede yalnızca 267,1 mm uzunluğunda olan kart, küçük boyutlu sistemlere daha kolay uyabiliyor. Tek bir 8 pimli PCIe güç bağlantısına sahip olan Dual GeForce RTX 4070, hazır bir sisteme rahatlıkla takılabiliyor.


 

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Xbox Game Pass, Haziran ayının geri kalanında oyunseverlere yeni ve heyecan verici bir dizi deneyim sunmaya hazırlanıyor. İlk dalgada gelen oyunların ardından, ayın sonuna...

Oyun Haberleri

Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass Core üyelerine özel bir hafta sonu kampanyası olan “Ücretsiz Oyun Günleri“ni duyurdu. Bu kampanya, oyunseverlere...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunculara hoş sürprizler yapmaya devam ediyor. Bu hafta, bulmaca ve strateji sevenler için harika bir fırsat...

Sinema Haberleri

Robert Kirkman‘ın kaleme aldığı “The Walking Dead” kitap serisinden TV’ye uyarlanan ve aynı ismi sahip olan The Walking Dead, 12 yıl önce ekranlarda izleyiciyle...