Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Apple Watch Pro Detaylanıyor

Apple, yaklaşmakta olan iPhone 14 ve Apple Watch Series 8 modellerini duyurmak için 7 Eylül’de “Far Out” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Sadece birkaç gün kalmışken, iPhone 14 ve Apple Watch Series 8’den neler bekleyebileceğimize dair daha fazla ayrıntı duyuyoruz. Yeni bir rapor, yaklaşmakta olan Apple Watch Pro’nun düz kenarlı bir tasarımla geleceğini ve duyurulacağını gösteriyor.

Apple Watch Pro, Geliştirilmiş Dayanıklılık için Düz Kenarlı 1,99 İnç Ekrana Sahip Olabilir

Bloomberg başlangıçta Apple’ın yeni Apple Watch Series 8’in daha üst düzey bir sürümünü piyasaya sürmeyi planladığını bildirdi. Apple Watch Pro, geliştirilmiş dayanıklılığı vurgulayan düz kenarlı bir tasarıma sahip olacak. Ayrıca, daha büyük bir form faktörü içinde daha büyük bir ekrana sahip olacak.

Rapor, Çin’den gelen güvenilir kaynaklardan bahsederek Apple Watch Pro’nun düz ekran ve yan taraflarla geleceğini öne sürüyor. ‘Pro’ varyantının, standart varyantların aksine çoklu boyut seçenekleriyle gelmesi beklenmiyor. Apple Watch Pro’nun düz ekranıyla ilgili ayrıntıları ilk kez duymuyoruz. Ekranın Series 8’den nispeten daha düz olacağını ve potansiyel olarak bazı renderların iddia ettiği kadar düz olmayacağını da belirtmekte fayda var.

Ayruca 47 mm boyutu, ekranla değil, genel form faktörüyle ilişkilendirilir. Tanınmış analist Ross Young, Apple Watch Pro’nun ekran boyutunun muhtemelen 1,99 inç olacağını öne sürüyor. Bunun dışında rapor, Apple’ın sağlam Apple Watch’u ikonik “one more thing” anıyla sunarak özel bir dikkatle duyurmayı planladığını belirtiyor. Apple Watch Pro, giyilebilir ürünün üst düzey varyantı olarak pazarlanacak.

Son olarak şirket “Far Out” etkinliğinin 7 Eylül’de Apple Park’tan pasifik saatiyle 10:00 ve 13:00 arasında gerçekleşecek ayrıca şirketin web sitesinde ve YouTube’da canlı olarak yayınlanacak.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Motorola’nın yeni amiral gemisi Motorola Edge 50 Ultra’nın özellikleri sızdırıldı. 16 Nisan’da resmi tanıtımı yapılacak olan bu cihaz, teknoloji meraklılarının dikkatini çekmeyi başardı. İşte...

Telefon Haberleri

Vivo’nun yeni orta-üst seviye telefonu Vivo V30, Türkiye pazarına giriş yaptı. Fiyat baremine göre amiral gemisi özelliklere sahip telefonun detaylarına bir göz atalım. Vivo...