Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Apple, Avrupada Yenilenmiş iPhone 13 Satışına Başlıyor

Küresel ekonomide oluşan durgunluk ve dünya çapında artan fiyatlar nedeniyle yeni telefon almaktan vazgeçen ya da ikinci el veya yenilenmiş telefon arayışına giren tüketicilerin arttığı bu dönemde Apple, yenilenmiş iPhone 13 serisi satmaya başladı.

Artık yenilenmiş iPhone 13 mini , iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modelleri İngiltere , Almanya , İtalya ve İspanya’da satılmaya başlandı. Bu özel telefonlar, Sertifikalı Yenilenmiş programının bir parçası olarak Apple’ın çevrimiçi mağazası aracılığıyla bu ülkelerde ilk kez satışa sunuluyor.

Yenilenmiş iPhone modellerinin içeriklerine göz attığımızda Apple, yenilenmiş iPhone’ların yeni batarya, yenilenmiş dış kasa ve Lightning kablosu ile geldiğini belirtiyor. Ek olarak bu cihazlara Apple tarafından 1 yıllık garanti süresi verildiğini de belirtmek gerekiyor.

 

Apple’a göre sıfır cihazlardan neredeyse ayırt edilemez olan yenilenmiş iPhon’ların fiyatına baktığımızda ise neredeyse %15’lik bir fiyat farkının olduğunu görüyoruz. Örneğin 900 Euro’luk  bir çıkış fiyatına sahip olan iPhone 13 Mini’nin Apple’in Almanya web sitesinde 780 Euro olduğunu görüyoruz. Cihazların Apple güvencesinde yenilenmiş olduğunu göze aldığımızda kayda değer bir indirim miktarı gibi duruyor.

Son olarak yenilenmiş iPhone’ların ülkemizde satılması konusuna geldiğimizde Apple Türkiye sessizliğini korumaya devam  ediyor.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

The Witcher serisinin dördüncü oyunu, heyecan verici bir gelişmeyle geri dönüyor. Oyun direktörü Sebastian Kalemb‘in açıklamalarına göre, Geralt of Rivia‘nın serideki rolü hala belirsizliğini...

Oyun Haberleri

Rockstar Games, uzun süredir beklenen Grand Theft Auto serisinin yeni oyunu GTA 6 için heyecan verici bir adım atıyor. 5 Aralık TSİ 17:00’de yayınlanacak...

Oyun Haberleri

Birçok oyunseverin heyecanla beklediği Grand Theft Auto VI‘nın ilk fragmanı, 5 Aralık Salı günü TSİ 17:00’da resmi olarak tanıtılacakken beklenmedik bir şekilde saatler önce...

Oyun Haberleri

Rockstar Games, uzun bir bekleyişin ardından sonunda Grand Theft Auto 6‘yı duyurdu. Sızıntılar nedeniyle duyuru hızlandırılsa da, heyecanlı hayranlar için fragmanın yayınlanması büyük bir...