Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Apple, Avrupada Yenilenmiş iPhone 13 Satışına Başlıyor

Küresel ekonomide oluşan durgunluk ve dünya çapında artan fiyatlar nedeniyle yeni telefon almaktan vazgeçen ya da ikinci el veya yenilenmiş telefon arayışına giren tüketicilerin arttığı bu dönemde Apple, yenilenmiş iPhone 13 serisi satmaya başladı.

Artık yenilenmiş iPhone 13 mini , iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modelleri İngiltere , Almanya , İtalya ve İspanya’da satılmaya başlandı. Bu özel telefonlar, Sertifikalı Yenilenmiş programının bir parçası olarak Apple’ın çevrimiçi mağazası aracılığıyla bu ülkelerde ilk kez satışa sunuluyor.

Yenilenmiş iPhone modellerinin içeriklerine göz attığımızda Apple, yenilenmiş iPhone’ların yeni batarya, yenilenmiş dış kasa ve Lightning kablosu ile geldiğini belirtiyor. Ek olarak bu cihazlara Apple tarafından 1 yıllık garanti süresi verildiğini de belirtmek gerekiyor.

 

Apple’a göre sıfır cihazlardan neredeyse ayırt edilemez olan yenilenmiş iPhon’ların fiyatına baktığımızda ise neredeyse %15’lik bir fiyat farkının olduğunu görüyoruz. Örneğin 900 Euro’luk  bir çıkış fiyatına sahip olan iPhone 13 Mini’nin Apple’in Almanya web sitesinde 780 Euro olduğunu görüyoruz. Cihazların Apple güvencesinde yenilenmiş olduğunu göze aldığımızda kayda değer bir indirim miktarı gibi duruyor.

Son olarak yenilenmiş iPhone’ların ülkemizde satılması konusuna geldiğimizde Apple Türkiye sessizliğini korumaya devam  ediyor.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Teknoloji Haberleri

Microsoft, Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesi olan 24H2’yi ön izleme kanalında yayınladı. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini geliştiren ve işletim sistemine yeni özellikler ekleyen...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...