Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Android Maalesef Kamera Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

Telefon pazarının %87’sini oluşturan Android cihazlarda kullanıcılar telefon tercihlerini genellikle kamerası iyi olandan yana kullanıyor. Ancak zaman zaman kamerası iyi olduğu için tercih ettiğimiz bu telefonlarda “Maalesef kamera durduruldu” gibi hatalar nedeniyle kamerayı kullanamamak oldukça can sıkıcı.

Bu rehberimizde sizler için “Maalesef kamera durduruldu” hatasını ele alacak, “Android telefonda maalesef kamera durduruldu hatası nasıl çözülür?“, “Android telefonda maalesef kamera durduruldu hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak ve “Maalesef kamera durduruldu hatasının çözüm yöntemlerini” sunacağız.

Android Maalesef Kamera Durduruldu Hatasının Çözüm Yöntemleri

  • Kamerada Fiziksel Hasar olmadığından Emin Olmak
  • Güvenli Modda Çalıştırmak
  • Kamera Verilerini Temizlemek
  • Fabrika Ayarlarına Geri Dönmek

Kamerada Fiziksel Hasar Olmadığından Emin Olmak

Sorunun fiziksel mi yazılımsal mı olduğun öğrenmek için WhatsApp veya İnstagram gibi farklı bir uygulamada açmayı deneyin. Kameranın bu uygulamalarda çalışması halinde fiziksel hasar oldığundna emin olursunuz. Siyah ekran veya herhangi bir hata mesajı alıyorsanız sonraki yöntemleri deneyin, düzelmemesi halinde teknik servise danışın.

Güvenli Modda Çalıştırmak

Kameranın açılmasına herhangi bir zararlı yazılım sebep olmadığından emin olmak için cihazı güvenli modda çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Kameranın güvenli Modda çalışması halinde sonraki adımlar çözmenize yardımcı olabilir.

Kamera Verilerini Temizlemek

Kamerada oluşan herhangi bir yazılım hatasını gidermek için verileri temizlemek genellikle oldukça etkili bir çözümdür. Kamera verilerini nasıl temizleyeceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

Cihazınızın “Ayarlar” penceresini açın ve “Uygulama yöneticisi” veya “Uygulamalar” sekmesine girin.

“Kamera” uygulamasını bulun girin ve “Depolama” seçeneğine tıklayın

.

Ardından “Verileri Temizle” butonuna basın.

Fabrika Ayarlarına Geri Dönmek

Eğer kameranız güvenli modda çalışıyorsa; fakat verileri temizlemek yeterli gelmediyse güvenilir olmayan uygulamaları silmeyi deneyebilirsiniz. Her şey normal gözüküyorsa son olarak fabrika ayarlarına geri dönmek tüm yazılımsal sorunları ortadan kaldıracak ve büyük ihtimalle maalesef kamera durduruldu hatasından kurtulmanızı sağlayacaktır.

Tüm bunlara rağmen maalesef kamera durduruldu hatası ile sorun yaşıyorsanız teknik servise danışmanızı öneririz.


Bu rehberimizde sizler için “Android telefonda maalesef kamera durduruldu hatası nasıl çözülür?“, “Android telefonda maalesef kamera durduruldu hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtladık ve “Maalesef kamera durduruldu hatasının çözüm yöntemlerini” sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Rainbow Six Siege, 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana oyuncuların ilgisini çeken ve devamlı olarak güncellenen bir oyun haline geldi. Ubisoft’un 5v5 FPS oyunu,...

Telefon Haberleri

Samsung, uygun fiyatlı tablet seçeneklerini genişletmeye devam ediyor. Şirket, 2022 yılında Galaxy Tab S6 Lite modelini Snapdragon 720G ve 732G işlemcilerle yenilemişti. Şimdi ise,...

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...