Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Akıllı Bileklik Huawei Band 8 Tanıtıldı

Huawei, yeni akıllı bilekliği Huawei Band 8’i resmi olarak duyurdu. Bu cihaz, Huawei Band 7‘nin geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Huawei Band 8, tasarım, ekran, pil ömrü ve sağlık özellikleri açısından rakiplerine kafa tutuyor.

Huawei Band 8 Özellikleri

Huawei Band 8’in tasarımı, Huawei Band 7’ye çok benziyor. Cihaz, 1.47 inç boyutunda ve 368 x 194 piksel çözünürlüğünde AMOLED bir ekrana sahip. Ekranın kenarları kavisli ve cam yüzeyi parmak izi bırakmıyor. Cihazın sağ tarafında bir adet fiziksel düğme bulunuyor. Bu düğme, ekranı uyandırmak ve arayüzde gezinmek için kullanılıyor.

Huawei Band 8’in en önemli özelliklerinden biri de pil ömrü. Cihaz, 180 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip ve tek bir şarjla 14 güne kadar kullanım sunuyor. Bu süre, rakiplerine göre oldukça iyi. Cihazın şarj süresi de sadece 45 dakika.

Huawei Band 8, sağlık takibi konusunda da iddialı. Cihaz, kalp atış hızı, oksijen seviyesi, uyku kalitesi, stres seviyesi ve adım sayısı gibi verileri ölçebiliyor. Ayrıca cihaz, 96 farklı spor modunu destekliyor ve otomatik olarak aktivite türünü algılıyor. Cihazın suya dayanıklılık derecesi ise IP68.

Son olarak 26 Nisan da satışa çıkacak Huawei Band 8’in fiyatı ise 39 dolar olarak belirlenmiş durumda. Siz bu yeni akıllı bileklik hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

İnceleme

Üst seviye dizüstü bilgisayarlar aslında sadece oyun oynamak için üretilmiyor. Bunun en net örnekleri MSI’ın Titan serisi dizüstü bilgisayarları diyebiliriz. Aslında bunlar oyuncu dizüstü...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...