Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Game of Thrones
Game of Thrones

Sinema Haberleri

Aegon Targaryen’e Odaklanan Game of Thrones Dizisi Yolda

George R.R. Martin tarafından kaleme alınan “Buz ve Ateşin Şarkısı” kitap serisinden uyarlanan ve 2019 yılında oldukça acı bir final yaparak ekranlara veda eden Game of Thrones dizisi, birçok ödüle layık görüldü ve birçok rekor kırmayı başardı. Dizi boyunca birçok hanedandan bahsedildi ve derin hikayelere sahip olan birçok karakter izleyici karşısına çıkarıldı.

Hal böyle olunca HBO, elindeki hikayeleri kullanmaya ve oldukça büyük bir izleyici kitlesine sahip olan diziyi yeni yan yapımlar ile genişletme kararı verdi. Bu karar doğrultusunda ilk olarak House of the Dragon dizisi izleyici karşısına çıktı. Geçtiğimiz aylarda, A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight dizisi üzerinde çalışıldığı duyuran yapımcılar; Yeni live-action ve animasyon yapımları üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Ancak, Game of Thrones evreninde hala daha anlatılmayı bekleyen pek çok hikaye var. Son gelen bilgilere göre; Daha önce sızıntıları çıkan ve Fatih Aegon Targaryen‘in Westeros‘u nasıl fethettiğini gözler önüne serecek olan spin-off yapımı HBO tarafından yeşil ışık aldı.

Fatih Aegon Targaryen‘i Merkezine Alan Game of Thrones Dizisi Geliyor

Game of Thrones

The Hollywood Reporter tarafından kaleme alınan yeni bir makaleye göre, daha önce yapımcıların üzerinde çalışmaya başladığı ve HBO tarafından yeşil ışık yakılmadığı belirtilen Fatih Aegon Targaryen‘i merkezine alan ve “Aegon the Conqueror” ismine sahip olan Game of Thrones spin-off dizisi resmi olarak en sonunda onay aldı.

Aktarılan bilgilere daha önce The Batman‘in prodüksiyonunda yer alan ve The Batman II’nin hikayesini kaleme alan Mattson Tomlin, projede yer alacak. Tomlin’in projede hangi pozisyonda yer alacağı bilinmiyor olsa da Tomlin, resmi X (Twitter) hesabı üzerinden haberi onaylayarak hayranların daha da heyecanlanmasına neden oldu.

Daha Önce Üzerinde Çalışıldığı Açıklanan Game of Thrones Projeleri

Duyurulan ve Onay Verilen Dizi Projeleri

Geliştirildiği Bilinen Dizi Projeleri

  • The Sea Snake
  • Ten Thousand Ships
  • The Golden Empire
  • Flea Bottom
  • Snow

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

İnceleme

Üst seviye dizüstü bilgisayarlar aslında sadece oyun oynamak için üretilmiyor. Bunun en net örnekleri MSI’ın Titan serisi dizüstü bilgisayarları diyebiliriz. Aslında bunlar oyuncu dizüstü...

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...

Sinema Haberleri

İlk filmi 2008 yılında izleyici karşısına çıkan ve gişede harikalar yaratan Kung Fu Panda serisi, 2016 yılında izleyici karşısına çıkan serinin üçüncü filminin ardından...