Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Acer, Aspire 3 A315-59G Model Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

Acer’ın performans ve üretkenlik özellikleri ile öne çıkan dizüstü bilgisayarı Aspire 3 (A315-59G), ev kullanıcılarının günlük iş ve eğlence ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap veriyor. 12. Nesil Intel Core i5 işlemcilerden ve NVIDIA GeForce MX550 grafik kartından güç alan cihaz, uygulamalarınızı uyumlu ve sorunsuz bir şekilde çalıştırmaya yardımcı olurken, çalıştığınız ya da oyun oynadığınız süre boyunca yetecek gücü sağlıyor.

12. Nesil Intel Core i5 işlemci cihazın performansını bir adım yukarı taşırken, GeForce MX550 grafik kartı, uzun pil ömrüyle optimum performans arasında kullanıcılara mükemmel bir denge sağlamak için NVIDIA Optimus teknolojisiyle de sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Her an yüksek üretkenlikle hareket edebilmenizi sağlayan donanım yetenekleri bu cihazı aynı ev içinde yaşayan ve farklı amaçlar için bilgisayar kullanan aile bireyleri için ideal hale getiriyor. Sade ve şık tasarımıyla da dikkat çeken cihazın gri ve mor olmak üzere iki renk seçeneği mevcut.

Yenilikçi Özellikler 

Aspire 3’ün 15,6 inçlik 1080p Full HD ekranı, internette gezinmekten film izlemeye ya da oyun oynamaya kadar çeşitli deneyimler için hem keskin hem de akıcı görseller ile mükemmel bir görüntüleme performansı sunuyor. Ayrıca Acer BlueLightShield teknolojisi ile ekranın yaydığı mavi ışık miktarını ayarlayabiliyorsunuz. Görsel zenginliği bir adım öteye taşıyan bu teknoloji, görüntüleri yüksek doğrulukla elde etmenize imkân sağlıyor.

Windows 11 Home yüklü olarak gelen dizüstü bilgisayar, bu işletim sisteminin birçok yenilikçi işlevini de kullanıcılarına sunuyor. Özellikle yeni Snap Layouts özelliği kullanıcıların ekranı birden çok alana bölerek kolayca çoklu görev yapmasına olanak tanıyor. Bu çoklu görev özelliği, işinizi daha iyi organize etmenize ve kolaylaştırmanıza yardımcı oluyor.

Yüksek Hızlı Depolama ve Zengin Bağlantı Seçenekleri

Aspire 3’ün çok çeşitli bağlantı seçenekleriyle kullanıcılar nerede olurlarsa olsunlar, hızlı bağlantı kurabiliyor ve tüm bağlantı seçeneklerinden yararlanarak en yeni bilgileri kolayca edinebiliyorlar. 3 adet USB 3.2 Nesil 1 Tip A bağlantı noktasıyla gelen dizüstü bilgisayar, ister sunum yapmak üzere başka bir cihaza bağlanın ister en yeni çevre birimlerini kullanın; her an her duruma karşı hazırlıklı olmanıza imkân sunuyor.

Ayrıca daha büyük bir ekran kullanmanız gerektiğinde HDMI bağlantı noktası aracılığıyla harici bir ekrana da kolaylıkla bağlanabiliyorsunuz. Cihaz, 32 GB’ye kadar artırılabilen, 8 GB DDR4 RAM ve 512 GB PCIe depolama kapasitesi ile bol miktarda alan sunuyor. Bu sayede kullanıcılara, görevlerini yerine getirmeleri ve iş yüklerini basitleştirmeleri için yeterli gücü ve depolama alanını fazlasıyla veriyor.

Düşük Işık Koşullarında Bile Yüksek Kaliteli Görüntüler

Cihaz, Acer’ın Temporal Noise Reduction (TNR) teknolojisine sahip bir 720p HD web kamerası ile düşük ışık koşullarında bile yüksek kaliteli görüntüler sunarken, aile ve arkadaşlarınızla görüntülü görüşmelerinizi sorunsuz ve keyifli bir hale getiriyor. İnceltilmiş ve pratik kullanıma uygun hale getirilmiş sade tasarımı sayesinde kullanıcıların kolaylıkla taşıyabildiği Aspire 3, sadece 1,78 kg ağırlığında. Gri ve mor seçenekleri ile gelen cihazın ergonomik menteşe tasarımı ise daha fazla hava çıkışı sağlayarak termal performansı artırıyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Acer Aspire 3 (A315-59G) dizüstü bilgisayar, 14.499 TL ile başlayan fiyatlarla satışta.


 

Basın bültenidir.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sinema Haberleri

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından birisi olan Netflix, mevcut yapımlarını devam ettirmeye ve yeni yapımlar ile izleyicinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Zor günlerden...

Oyun İndirimleri

Birçok oyuna ev sahipliğe yapan ve yediden yetmişe bütün oyuncu kitlesinin aşina olduğu oyun platformu Steam için “Steam İlkbahar İndirimleri” başladı. Birçok AAA ve...

Oyun Haberleri

Sayısız ipucu ve sızıntının ardından, CS:GO Source 2 güncellemesi hakkındaki spekülasyonlar üzerine açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Peki CS:GO 2 gerçek mi? İşte CS:GO 2 beta ile...