Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

2022 VCT Masters Reykjavik 1. Aşama’da Galip Takım Optic Gaming Oldu!

EMEA’dan Fnatic ve LATAM’dan KRÜ Esports gibi devler başlangıç çizgisini dahi geçemezken, Masters 1. Aşama tam anlamıyla sürpriz takımların turnuvası oldu. OpTiC Gaming’in beklenmedik bir galibiyet serisiyle zafere ulaştığı süreç hakkında sözü edilmesi gereken çok fazla şey var.

Sözü daha fazla uzatmayalım. Kemerlerinizi bağlayın çünkü çok sarsıntılı bir yolculuk olacak. Masters Reykjavik’in özeti şöyle.

VCT Masters 1. Aşama: Nihai Sıralama

SIRALAMA – PUAN – TAKIM:

  • 1: 750 Puan OpTiC Gaming
  • 2: 500 Puan LOUD
  • 3: 400 Puan ZETA DIVISION
  • 4: 300 Puan PAPER REX
  • 5-6: 250 Puan DRX ve G2 Esports
  • 7-8: 200 Puan Team Liquid ve The Guard
  • 9-10: 150 Puan Ninjas in Pyjamas ve XERXIA
  • 11-12: 125 Puan Fnatic ve KRÜ Esports
  • Katılım Gerçekleştirmeyen: 200 Puan FunPlus Phoenix

* FPX, Masters’a katılamadı ancak katılım hakkı elde ettiği için puan kazandı.

Kralların Dönüşü: OpTic Kupayı Kuzey Amerika’ya Geri Götürdü

Masters Reykjavik daha ilk andan itibaren yaşanan sürprizler ile akıllara kazındı. Fnatic ve KRÜ Esports 2 – 0’lık skorlarla playoff’lara ulaşmadan havlu atarken, Brezilya’dan LOUD ve Güneydoğu Asya’dan Paper Rex sahne ışıklarını tecrübeli takımlardan çalmasını bildi.

Jason ‘f0rsakeN’ Susanto’nun yenilenen Yoru’yi ilk kez kullanarak ortalığın tozunu attırdığı Paper Rex, turnuvada kendinden en çok söz ettiren takımlardan biriydi. Daha önce Japon Düellocu’nun inişli çıkışlı performansına şahit olan izleyiciler, Endonezyalı oyuncuya bayıldılar.

Japon ekip ZETA DIVISION da sıralamanın zirvesindeki Asya-Pasifik temsilcisi yoldaşına eşlik etti. Yarı finale giden yolda EMEA’dan Team Liquid’i, Kore’den DRX’i ve Paper Rex’i alt etmesine rağmen OpTiC Gaming’in gücü karşısında tutunamadı. Ancak dünyanın dört bir yanındaki VCT takipçileri, Shota ‘SugarZ3ro’ Watanabe ve Tenta ‘TENNN’ Asai’nin Masters Reykjavik 2022’de yarattığı etkiyi kolay kolay unutamayacaktır.

Doğu’nun bu sürpriz takımının adımlarını izleyen bir diğer isim de LOUD oldu ve ekip çıkardığı güçlü ses ile adının hakkını vermesini bildi. Team Liquid, G2 Esports ve OpTiC’i paramparça ederek izleyenlerin aklını başından alırken, Erick ‘aspas’ Santos ön plandaydı ve takımının üst gruptan çıkıp finallere ulaşmasına önemli katkı yaptı. Orada onları yine OpTiC’e karşı vermeleri gereken bir savaş bekliyordu, VALORANT’ın devleri bir kez daha kapıştı.

Maalesef işler bu kez ekibin umduğu gibi gitmedi. Kuzey Amerika’nın lider takımından oyun almayı başaramadı, bütün haritalardaki bütün rauntlar sürekli gidip geldi ama hepsi de OpTiC galibiyetiyle sonuçlandı. Ascent, Bind ve Breeze’de gerçekleşen savaşlarda Jimmy ‘marved’ Nguyen; Brimstone, Chamber ve Omen’ı çok iyi kullanarak ekibine net bir galibiyet kazandırdı.

Bu galibiyetle birlikte Masters Reykjavik kupasını OpTiC kazandı ve VCT 2. Aşama’da herkesin hedef tahtası durumunda olacak. Masters 2 kupasını da kazanmayı başarabilecek mi? Yoksa Paper Rex, LOUD ve ZETA DIVISION’dan bir intikam hikâyesi mi dinleyeceğiz? Bunu zaman gösterecek.

VCT Masters 1. Aşama: Tekrarlar

Aksiyonu kaçırdıysanız etkinliğin tekrarlarına şu adresten göz atabilirsiniz: https://valorantesports.com/vo…!


Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Teknoloji Haberleri

Microsoft, Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesi olan 24H2’yi ön izleme kanalında yayınladı. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini geliştiren ve işletim sistemine yeni özellikler ekleyen...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...