Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Quentin Tarantino, Marvel Oyuncuları Yıldız Değil

Hollywood’un en gözde isimlerinden birisi olan Quentin Tarantino Rezervuar Köpekleri, Pulp Fiction, Kill Bill, Soysuzlar Çetesi gibi gişede harikalar yaratan birçok yapıma imza atmayı başardı. Geçtiğimiz haftalarda kendisine yöneltine Marvel yada DC sorusuna “Ben maaşlı çalışan değilim.” cevabını veren usta ismin son yapımını izleyeli 3 yıl oluyor.

Quentin Tarantino‘nun en son yapımı 2019 yılında izleyiciyle buluşan ve başrollerinde Leonardo DiCaprio, Brad Pitt ve Margot Robbie gibi yıldızların bulunduğu Once Upon a Time in Hollywood olmuştu. Once Upon a Time in Hollywood ayrıca 2 dalda Oscar kazanmayı başarmıştı.

Geçtiğimiz günlerde film yerine 8 bölümlük mini diziyle geri döneceği açıklanan Tarantino, sert açıklamalarına hız kesmeden devam ediyor. Hollywood gün geçtikçe Marvel‘laşmasına oldukça karşı olan usta isim bu sefer de Marvel karakterlerini canlandıran isimlerin yıldız olmadıklarını söyledi.

Ünlü Olan İsimler Değil Karakterler

‘2 Bears 1 Cave’ isimli bir podcast’e konuk olan Quentin Tarantino, Hollywood gün geçtikçe Marvel‘laşması nedeniyle eskisi gibi gerçek oyuncuların bulunamadığını söyledi. Canlandırdıkları karakterlerin onları ünlü yapmaları nedeniyle herkesin bu tarz roller istediğini bu sebeple yeni ve gerçek oyuncuların bulunamadığını söyledi.

“Hollywood’un Marvel’laşması derken şundan bahsediyorum. Oyuncuların birçok rol sayesinde değilde sadece tek bir rol sayesinde ünlü olmaları. Aslına baktığınız zaman bu isimler film yıldızları değiller. Asıl yıldız olanlar canlandırdıkları Thor ya da Kaptan Amerika. Bu durumu ilk defa dile getiren ben değilim. Daha öncede birçok kez bu konu gündeme geldi. Ancak ne yazık ki durum böyle, asıl yıldız olan karakterler oyuncular değil.”

Ayrıca Quentin Tarantino, Marvel filmlerinden nefret etmediğini ancak son dönemde sürekli sinemada bu filmleri izlediğimiz için Hollywood’un yalnızca bu filmleri yapmaya istekli olmasından hoşlanmadığını da söyledi.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sinema Haberleri

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından birisi olan Netflix, mevcut yapımlarını devam ettirmeye ve yeni yapımlar ile izleyicinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Zor günlerden...

Oyun İndirimleri

Birçok oyuna ev sahipliğe yapan ve yediden yetmişe bütün oyuncu kitlesinin aşina olduğu oyun platformu Steam için “Steam İlkbahar İndirimleri” başladı. Birçok AAA ve...

Oyun Haberleri

Sayısız ipucu ve sızıntının ardından, CS:GO Source 2 güncellemesi hakkındaki spekülasyonlar üzerine açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Peki CS:GO 2 gerçek mi? İşte CS:GO 2 beta ile...