Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Quentin Tarantino, Marvel Oyuncuları Yıldız Değil

Hollywood’un en gözde isimlerinden birisi olan Quentin Tarantino Rezervuar Köpekleri, Pulp Fiction, Kill Bill, Soysuzlar Çetesi gibi gişede harikalar yaratan birçok yapıma imza atmayı başardı. Geçtiğimiz haftalarda kendisine yöneltine Marvel yada DC sorusuna “Ben maaşlı çalışan değilim.” cevabını veren usta ismin son yapımını izleyeli 3 yıl oluyor.

Quentin Tarantino‘nun en son yapımı 2019 yılında izleyiciyle buluşan ve başrollerinde Leonardo DiCaprio, Brad Pitt ve Margot Robbie gibi yıldızların bulunduğu Once Upon a Time in Hollywood olmuştu. Once Upon a Time in Hollywood ayrıca 2 dalda Oscar kazanmayı başarmıştı.

Geçtiğimiz günlerde film yerine 8 bölümlük mini diziyle geri döneceği açıklanan Tarantino, sert açıklamalarına hız kesmeden devam ediyor. Hollywood gün geçtikçe Marvel‘laşmasına oldukça karşı olan usta isim bu sefer de Marvel karakterlerini canlandıran isimlerin yıldız olmadıklarını söyledi.

Ünlü Olan İsimler Değil Karakterler

‘2 Bears 1 Cave’ isimli bir podcast’e konuk olan Quentin Tarantino, Hollywood gün geçtikçe Marvel‘laşması nedeniyle eskisi gibi gerçek oyuncuların bulunamadığını söyledi. Canlandırdıkları karakterlerin onları ünlü yapmaları nedeniyle herkesin bu tarz roller istediğini bu sebeple yeni ve gerçek oyuncuların bulunamadığını söyledi.

“Hollywood’un Marvel’laşması derken şundan bahsediyorum. Oyuncuların birçok rol sayesinde değilde sadece tek bir rol sayesinde ünlü olmaları. Aslına baktığınız zaman bu isimler film yıldızları değiller. Asıl yıldız olanlar canlandırdıkları Thor ya da Kaptan Amerika. Bu durumu ilk defa dile getiren ben değilim. Daha öncede birçok kez bu konu gündeme geldi. Ancak ne yazık ki durum böyle, asıl yıldız olan karakterler oyuncular değil.”

Ayrıca Quentin Tarantino, Marvel filmlerinden nefret etmediğini ancak son dönemde sürekli sinemada bu filmleri izlediğimiz için Hollywood’un yalnızca bu filmleri yapmaya istekli olmasından hoşlanmadığını da söyledi.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Oyunlarda yüksek FPS almak her oyuncunun hayali. Fakat bu hayale maalesef herkes ulaşamayabiliyor. Düşük bütçesi olanlar, eski bilgisayar kullanmak zorunda olanlar için oyunlarda yüksek...

Sinema Haberleri

Dünyanın en çok aboneye sahip olan ve ülkemizde de en çok tercih edilen dijital içerik platformu olan Netflix, oldukça geniş ve sürekli olarak genişlemeye...

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin yeni nesil Ryzen 9000 serisi masaüstü işlemcilerinin yakında resmi olarak satışa sunulması bekleniyor. Fakat bu resmi satışlara gerek kalmadan bazı işlemci modellerinin testlerine...