Nissan, Spor Otomobil Temalı Oyuncu Koltukları Tasarladı!

164

Nissan, Spor Otomobil Temalı Oyuncu Koltukları Tasarladı!

Japon otomobil markası Nissan, ürettiği spor otomobillerden ilham alan oyuncu koltuklarını duyurdu. Otomobiller ve teknolojiyi bir araya getiren oyuncu koltukları ile ilgili detaylar haberimizde!

Nissan’dan Tasarımıyla Hayran Bırakan 3 Oyuncu Koltuğu!

Son yıllarda sıkça gördüğümüz oyuncu koltukları, tasarımı ve rahatlığıyla uzun süre boyunca bilgisayar başında kalan kişler tarafından tercih ediliyor. Geçtiğimiz aylarda e-spor konusunda ciddi bir yatırım yapan Nissan ise kendi tasarımı olan bu koltukları oyun severler ile buluşturmak istiyor. Toplam 3 farklı oyuncu koltuğu tasarlayan Japon marka, bu koltukların her birinde farklı bir spor otomobil modelini referans alıyor.

Söz konusu modellerin ilki olan GT-R NISMO, markanın popüler modeli Nissan GT-R’dan ilham alıyor. Kafalık kısmında stereo ses sistemi bulunan oyuncu koltuğu, gerçek karbon fiber gövde ve siyah-kırmızı deri kaplama ile sportif gözüküyor. Ayrıca koltuğun oturak şekli de tıpkı bir spor otomobilde yer alan koltukların hatlarına sahip.

İkinci koltuk tasarımı olan LEAF ise konfor ve erişilebilirliğe vurgu yapıyor. Gri renkteki geri dönüşüme uygun kaplamaya sahip olan koltuk, mavi kontrastlı detaylarıyla dikkat çekiyor. USB şarj portu ve bacak dinlendirici özelliğine sahip alt parçası ise diğer detaylar arasında yer alıyor.

Son koltuk modeli Armada ise oldukça lüks ve rahat bir tasarım ile geliyor. Siyah ve kahverengi deri kaplamaya sahip olan koltuk, CNC tezgahından çıkan alüminyum ayakları ile sağlamlık hissi veriyor. Bel desteğine sahip oyuncu koltuğunun alt kısmında ısıtma ve soğutma özelliğine sahip bir de klima bulunuyor.

Nissan’ın bu üç tasarımı yakın dönemde endüstriyel olarak üretip satışa sunmayacağı bildiriliyor. Ancak marka gelen geri bildirimlerin beklediklerinden daha çok olduğunu ifade ediyor. Bu yoğun ilginin Japon markanın fikrini değiştirip değiştirmeyeceği ise merakla bekleniyor.

1996 İstanbul doğumlu olan Batuhan Karalar, teknoloji ve otomobil odaklı pek çok web sitesinde uzun yıllar editörlük yapmıştır. Karalar, son olarak Donanım Arşivi internet sitesinde güncel ve ilgi çekici teknoloji haberlerini okurlar ile paylaşmaktadır. Anadolu Üniversitesi İİBF mezunu olan Karalar, teknoloji editörlüğünün yanı sıra girişimcilik alanında da çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Editörümüzü aşağıdaki sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin