JAMES DONKEY’İN YENİ OYUNCU KULAKLIKLARINI İNCELİYORUZ

Yeni incelememizde bu sefer tek bir üründen ziyade tam 3 ürün bulunuyor. Birçok ürün grubuna el atan James Donkey bu sefer oyuncu kulaklıklarıyla bir anda gündeme gelmeye başladı, bize yollanan kulaklıkların modelleri ise; 710, 711 ve 712 oluyor. Bu modeller arasında en pahalı ve üst seviye olanı 712 oluyor. Bu kulaklıkları özel kılan şey ise fiyat performans konusunda oldukça iddialı modeller olmaları.

James Donkey 710 kulaklığa ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.
James Donkey 711 kulaklığa ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.
James Donkey 712 kulaklığa ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

TASARIM

Tasarıma ilk olarak James Donkey 710 ile başlıyoruz. Aslına bakılırsa bu üç kulaklığın tasarımları birbirlerinden çok farklı değil. 710 modelinde kulak yastıkları biraz daha iri ve sürücü kısımlarında bulunan James Donkey logosu ise mavi aydınlatmaya sahip. Bütün
modellerin ortak noktası ise esnek kafa bandına sahip olması ve ayarlanabilir mikrofona sahip olması.

James Donkey 711 modeli ise biraz daha albenili bir tasarıma sahip. Suni deri kafa bandı ve kulak yastıklarına sahip olan modelin sürücülerin bulunduğu kısımı yeşil aydınlatmalar çevreliyor. Kulaklığın bütünlüğünü koruyan çelik kısımlar ise oldukça ince tasarlanarak esneklik artırılmış ve tasarım olarak biraz daha zarif bir görüntü elde edilmiş.

Bu modeller arasındaki en pahalı ve üst seviye model olan 712’ye gelecek olursak malzemenin biraz daha üst seviyeye geçtiğini ve daha kaliteli bir hissiyat verdiğini söyleyelim. Sürücünün bulunduğu kısımı çevreleyen aydınlatma ise bu modelde RGB olarak tercih edilmiş. Yine suni deriye sahip olan kafa ve kulak yastıkları işini oldukça iyi yapıyor ve uzun süreli kullanımlarda kullanıcısını rahatsız etmiyor. Genel ses yalıtımı olarak ise 712 aralarında en iyi yalıtımı sağlayan kulaklık olmayı başarıyor.

Bütün modellerin ortak noktalarından biri ise esnek mikrofona sahip olmaları. Yani bu modellerde mikrofonu istediğini konuma bükerek getirmeniz mümkün, bu sayede uzaktan geliyormuş hissiyatı oluşturan boğuk seslerden kurtulmanız mümkün. Buna ek olarak bütün modellerdeki mikrofonların ucunda ufak bir LED aydınlatma bulunduğunu da söylemeden geçmeyelim.

James Donkey 712‘yi diğerlerinden ayıran en büyük kısım ise kablosunda bir adet kontrolcüye sahip olması. Bu kısımda ses açma-kısma, mikrofon susturma gibi çeşitli tuşlar bulunuyor, bu kullanıma kolaylık katan güzel detaylardan biri olmuş fakat bu kulaklığın kablosu da diğerleri gibi herhangi bir kumaş sarıma sahip değil.
TEKNİK DETAYLAR

Kulaklıkların performanslarına değinecek olursak mikrofon performansı olarak üç kulaklığında birbirlerine oldukça yakın performanslar sergilediğini söylemek mümkün. Sesi oldukça temiz ve kaliteli bir biçimde iletmeyi başarıyorlar.

Sürücülerin ses kaliteleri ise 710 ve 711 modellerinde birbirlerine oldukça yakın, bass seviyesi ortalamanın üzerindeyken tizler ise arada boğulmadan çıkabiliyor. 712 modelinde ise biraz daha gelişmiş USB ses kartı bulunduğu için bass seslerin biraz daha dolgun, genel olarak ise ses seviyesinin daha fazla olduğunu söylemek mümkün, tiz sesler ise diğerleriyle benzerlik gösteriyor.

Kulaklıkların yazılımlarına değinecek olursak ekolayzır, mikrofon ayarları, sanal 7.1 ses ayarlarını rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Ek olarak çeşitli profiller oluşturup kayıt etmeniz mümkün kılınmış. Ayrıca yazılımda Türkçe dil desteği olsa bizce daha iyi olabilirdi.

Driver’ı indirmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

SONUÇ

Bu üç yeni kulaklık fiyat performans noktasında gerçekten çok iddialı olmuşlar. 710 ve 711 modelleri düşük bütçeli oyuncular için oldukça iyi alternatifler sunmayı başarmış. 712 modeli ise biraz daha iyi ses kalitesi ve biraz daha yüksek fiyatlandırması ile düşük-orta bütçeli kullanıcılar için ilgi çekici bir model olmuş.

1998 Doğumlu, teknolojiye oldukça meraklı olan ve bu konularda araştırmayı seven birisiyim.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin