iPhone 12 Mini, Serinin En Küçük Telefonu Olacak!

3488

Apple Event 2020’de tanıtılmayarak sürpriz yapan iPhone 12 serisinin ekim ayında ortaya çıkması bekleniyor. Yeni sızıntılara göre, serinin başlangıç modeli olan 5.4 inçlik iPhone modelinin adı belli oldu: iPhone 12 Mini!

Apple, iPhone 12 ile “Mini” Modellerini Geri Getiriyor!

iPhone cihazları arasında en kalabalık model ailesini oluşturmaya hazırlanan iPhone 12, kullanıcılara dört farklı model sunacak. İsimlendirme konusunda ise farklı bilgiler gelmeye devam ediyor. İddialara göre 5.4 inç boyutundaki en küçük iPhone 12, boyutunu çağrıştırmak için “Mini” ekiyle adlandırılacak. Daha önce iPhone 12 Max olarak listelenen model ise iPhone 12 şeklinde satışa sunulacak.


Bunu da Okuyabilirsiniz: GeForce RTX 3090 Mining Performansı Sızdırıldı!


Apple kullanıcıları için “mini” model adı yeni bir kavram değil. Popüler müzik çalar iPod mini’nin yanı sıra iPad ve Mac modellerinde de benzer isimlendirmeler görmüştük. Görünüşe göre marka, benzer bir stratejiyi iPhone modellerinde de uygulayacak. iPhone 12 Pro ve Pro Max modelleriyle birlikle 4 cihazlık seri tamamlanacak.

Apple’ın yeni iPhone modelleri donanım tarafında oldukça güçlü özellikler sunacak. Event 2020 etkinliğinde tanıtılan Apple A14 Bionic, serinin bütün modellerinin kalbinde yer alacak. Markanın 5nm sürecinde üretilen ilk işlemcisi, Intel tarafından geliştirilmiş 5G modem ile desteklenecek. 60Hz yenileme hızına sahip OLED ekran boyutları ise iPhone modeline göre 5.4″ ve 6.7″ arasında değişecek.

Bazı raporlara göre, yeni iPhone serisinin fiyatları 649 dolardan başlayacak. Bu da iPhone 11’e kıyasla daha ucuz bir başlangıç fiyatının olacağını gösteriyor. Son olarak markanın önümüzdeki yıl 4G destekli bir iPhone modeli daha duyuracağını belirtelim.

1996 İstanbul doğumlu olan Batuhan Karalar, teknoloji ve otomobil odaklı pek çok web sitesinde uzun yıllar editörlük yapmıştır. Karalar, son olarak Donanım Arşivi internet sitesinde güncel ve ilgi çekici teknoloji haberlerini okurlar ile paylaşmaktadır. Anadolu Üniversitesi İİBF mezunu olan Karalar, teknoloji editörlüğünün yanı sıra girişimcilik alanında da çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Editörümüzü aşağıdaki sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin