GeForce RTX 3090 Mining Performansı Sızdırıldı!

866

Nvidia’nın yeni nesil RTX 3000 serisi ekran kartları için sizlerle çok sayıda test ve inceleme paylaştık. Fakat RTX 3090 modeli için hâlâ büyük bir soru işareti var. Ekran kartının tam performansı henüz net olarak bilinmiyor, sızdırılan testlerde farklı sonuçlar ortaya çıkıyor. Şimdiyse daha farklı bir konuda test yapılmış, RTX 3090 ekran kartının Ethereum mining performansı sızdırıldı!

RTX 3090, 122 MH / s Kazabiliyor!

RTX 3090 model ekran kartının hem oyunlarda hem de render performansını içeren bazı haberleri sizlerle paylaşmıştık. Günümüzde eskisi kadar popüler olmasa bile hâlâ mining işleri devam ediyor. Ethereum Mining uzunca bir süre AMD kartlar üzerinden yapıldı, çünkü fiyatı daha uygundu ve aynı fiyata verdiği performans Nvidia ekran kartlarından daha yüksekti.

Şimdi ise RTX 3090 modelinin 122 MH/s seviyesinde bir kazım işlemi yapabildiğini görüyoruz. Bu değer tahmin edebileceğiniz gibi gerçekten çok yüksek, fakat bu ekran kartı 1500 dolar fiyat etiketiyle geliyor, bu yüzden elde etmesi zor bir model. Bunun yanı sıra 400W değerine varan TDP değerleriyle geldiği için mining kısmında çok kârlı olmayabilir.

Kaynak: https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3090-impressive-mining-performance-122-mhs-ethereum/

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'de teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır. Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünde eğitim hayatına devam eden Yılmaz’ı aşağıda bulunan sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin