İnstagram Sesli ve Görüntülü Konuşma

 Instagram’a Sesli ve Görüntülü Konuşma Geliyor

Sosyal medya platformları arasında en aktif kullanıldığı bilinen, Instagram’a yeni bir özellik geliyor. Artık Instagram’da sadece fotoğraf yükleme veya mesajlaşma yapmayacaksınız. Sızdırılan bilgilere göre, Instagram’a sesli ve görüntülü konuşma özelliği geliyor.

Daha önce bu özellik, Facebook, WhatsApp ve Snapchat’e gelmişti. Instagram’a da gelen bu özelliğin, kullanıcıların tepkisine maruz kalabileceği söyleniliyor.

Sesli ve Görüntülü Konuşma Ne Zaman Gelecek?

Instagram’ın uygulama paketleri yani (.apk) içerisinde göze çarpan görüntülü ve sesli arama ikonları, bu haber için en gerçekçi kanıtı oluşturuyorlar. Şirketin tüm kullanıcılara dağıtıp, ancak kullanılabilinir hale getirmedikleri kodlar, yakın zaman içinde gelecek olan, güncelleme ile kullanıcılara sunması bekleniyor. Ancak güncelleme hakkında bir tarih paylaşılmadı.

Uygalama Paketi İçindeki Görüntülü ve Sesli Konuşma İkonları :

Sesli ve Görüntülü Konu?ma

Instagram’ın sesli ve görüntülü konuşma özelliğini aktif hale getirmesinin ardından, DM simgesinin yanında birde arama ikonu ekleyeceği belirtiliyor. Şirket tarafından yeni özellik hakkında herhangi bir açıklama gerçekleştirilmiş değil.

Instagram, görüşme özelliklerinden hiçbir gelir elde etmeyecek olması da ilginç bir nokta. Fakat, Instagram bu sayede kullanıcıların uygulama içinde daha fazla vakit geçirip, aktif paylaşımlar yapmalarını hedefliyor.

 

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin