iFixit, iPhone XR Tamir Puanını Açıkladı!

iFixit, iPhone XR Tamir Puanını Açıkladı!

Cep telefonu tamiri konusunda kullanıcıları bilgilendiren iFixit, iPhone XR modelinin tamir raporunu yayınladı. Hesaplı iPhone’un tamir konusundaki başarı durumu haberimizde!

iFixit: iPhone XR Kullanıcılar Tarafından Onarılabilir!

Detayları paylaşmadan önce iFixit’in profesyonel destek gerektirecek onarım işlemlerini son kullanıcılar için tavsiye etmediğini belirtelim. Ekran ve batarya değişimi konusunda artı puan alan iPhone XR, Face ID’nin ön kameraya entegre olmasıyla ekran değişiminde yüksek fatura çıkarmayacak gibi duruyor.

Öte yandan cihazda bulunan IP57 sertifikası, içerdiği sıvı korumasından dolayı ekstra yalıtılmasını sağlamış. Bu yüzden bazı parçaların sökülmesinde zorluk yaşandığı bildiriliyor. Son olarak arka bölümdeki cam yüzeyin hasar görmesi durumunda alüminyum gövde değişiminin zorunlu olması ise tamir edilebilirlik anlamında önemli bir eksi olarak sayılmış.

Sonuç olarak iPhone XR, iFixit’in yaptığı tamir incelemesinde 10 üzerinden 6 puan alarak ortalama bir sonuç ortaya koyuyor. Raporda cihazın teknisyenler tarafından kolaylıkla tamir edilebileceği, kullanıcılar tarafından ise ekran ve batarya gibi parçaların kolayca değiştirilebileceğine vurgu yapıldığını belirtelim.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.