Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Forza Horizon 5
Forza Horizon 5

Oyun Haberleri

Forza Horizon 5 Benchmark, RTX 3090’da Işın İzleme ve DLSS ile 4K75FPS’de Çalışıyor!

Forza Horizon 5 için bugünün güncellemesi, yarışlar sırasında ışın izlemeli yansımalar ve DLSS 2.0 ve FSR 2 desteği dahil olmak üzere PC’ye bir dizi yeni görsel özellik ve yükseltme seçeneği ekliyor. Peki, yeni ışın izleme GPU’nuza ne kadar ağır gelecek ve aynı şekilde DLSS gibi yükseltme teknolojileri bunu ne kadar iyi telafi edecek? Bunların cevapları geçtiğimiz saatlerde verildi ve sonuçlar iç açıcı.

Forza Horizon 5

Bir NVIDIA GeForce RTX 3090 GPU ve Intel i7 12700KF CPU kullanarak, karşılaştırmayı ışın izleme aşırıya ayarlanmış tam 4K’da gerçekleştirildi. Diğer tüm ayarlar, hangi ayarın en üst seviyesinin ne olduğuna bağlı olarak aşırı veya ultra olarak, DLSS ayarı da kalite moduna ayarlandı. Aşağıdaki videodan da görebileceğiniz gibi, ortalama 73 fps değerlerinde hareket eden bir performans değeri elde edildi pistte işler kalabalıklaştığında minimum 60’larda, hemen maksimum 70’lere kadar seyrediyor.

FidelityFX Super Resolution 2 (Sürüm 2.2)

  • AMD’nin en son yükseliş teknolojisini dahil ettik: FidelityFX Süper Çözüm 2.
  • Performans modunda, 1080p çerçeve tamponundan 4K işlenmiş bir görüntü oluşturabilir ve daha yüksek çözünürlüklerde daha yüksek performansa izin verir.

Deep Learning Super Sampling (DLSS) 2 (Sürüm 2.4)

  • NVIDIA’nın DLSS Süper Örnekleme teknolojisini dahil ettik ve AI ile çalışan yükseliş sağladık.
  • Performans modunda, 1080p çerçeve tamponundan 4K işlenmiş bir görüntü oluşturacak ve daha yüksek çözünürlüklerde çerçeveleri geliştirecektir.
  • DLAA, anti-AIAS için yüksek kalitede yerli çözünürlüklü bir görüntü için AI destekli teknoloji kullanır.

Forza Horizon 5 PC, Xbox One ve Xbox Serisi X/S’de oynanabilir. Yukarıda listelenen iyileştirmeleri içeren “Donut Media güncellemesi” şimdi mevcuttur. Yama notlarının tamamını buradan kontrol edebilirsiniz .

Aşkın Ali "shagen" Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

İkinci el bir ürün almanın riski her zaman olan bir şeydi. Fakat günümüzde ekran kartı madenciliği bittiği için piyasada ciddi anlamda 2. el ekran...

Oyun Haberleri

AMD tarafı yıllardır çok güzel oyun kampanyalarına imza atıyor. Neredeyse her dönem bir oyun hediyesi kampanyası düzenliyorlar. Bu oyun hediyesi kampanyalarından en yenisi ise...

Oyun Haberleri

Her ay düzenli olarak kontrol ettimiz Amazon Prime üyelerinin ücretsiz olarak erişebildiği Prime Gaming, hizmetinin kullanıcılarına Şubat ayında ücretsiz olarak sunacağı oyunlar belli oldu....

Oyun Haberleri

AMD tarafının hediye oyun kampanyaları 2023 yılında da aktif olarak devam ediyor. Ryzen 7000 serisi işlemci alımlarına hediye veren AMD aynı zamanda Ryzen 5000...