Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Haber

Dünya’nın Kameralı En Küçük Drone’u: Axis Vidius

Axis Vidius-3

Dünya’nın Kameralı En Küçük Drone’u: Axis Vidius

Konu drone olunca göz hep büyük devasa 10Bin TL’lik droneları ararken artık zamanla ülkelerde çıkan 250gram ağırlığın üstündeki Droneların uçuşlarını kayıt altına alınca gözler artık kameralı küçük Droneları arar oldu ki artık bir tercihimiz olacak Drone’umuz hayata geçti.

Axis Vidius isimli bu ufak şirin kameralı drone’un en büyük özelliği üzerinde kamera bulunan Dünya’nın en küçük Drone’u olması. Ayriyetten akıllı cep telefonundan da kullanım imkanı sunan bu şirin Drone şun 75Dolarlık fiyatı ile alınabilir durumda.

Axis Vidius-2

Axis Vidius 4.3×4.3×2.3cm minimal kompakt kullanım sunarken 2.4GHz kanala frekansına sahip kontrol kumandasıyla rahat kullanım imkanı sunuyor öte yandan ufak boyutu nedeniyle 150mAh bataryayı içerisinde barındıran Axis Vidius 20dakikada full şarj olma özelliği sunarken kamerası bulunmasına rağmen 8dakikaya kadar kullanım imkanı sunuyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Qualcomm’un Drone Platformu Snapdragon Flight Hakkında Tüm Detaylar

Açıkcası 8 dakikalık kullanım imkanı bu boyutta kamerasız dronelar için bile görmeyeceğimiz süreler iken Axis Vidius‘ın sunduğu kullanım süresi bizi mutlu etti.

Axis Vidius

6 Eksenli dengede kalma özelliği bulunan Axis Vidius 480p kamera kaydını sunuyor. Android ve iOS üzeinden cihazıda kontrol edebilmek mümkün oluyor. Ürün şuan tanıtım ve piyasaya girmek amacıyla 75 Dolara satılırken 7 Ocak itibariyle 95 Dolara satışta olacak.

Ürüne Gitmek İçin TIKLAYINIZ

1993 doğumlu Abdullah Hacıgül, İstanbul Üniversitesin'de Fizik Uzay Bilimleri eğitimi almıştır. 2014 yılından beri Donanım Arşivi'nin Kurucu Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Abdullah Hacıgül özellikle, sistem toplama ve ürün inceleme içerikler üretmektedir. Ayrıca Türkiye'nin en aktif teknoloji forumlarının birisi olan Donanım Arşivi Forumu kurmuştur.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Sinema Haberleri

İlk olarak 2010 yılında ekranlarda karşımıza çıkan Behzat Ç. dizisi, yayınlanan 3 sezonun ardından ekranlara veda etmişti. Bu ayrılık dizinin hayranlarını üzse de aradan...

Oyun Haberleri

Geçtiğimiz haftalarda PC ve Mobil platformlara çıkış yapan ve geldiği gibi birçok kitleyi ekran başına kilitlemeyi başaran Diablo Immortal tarafından elde edilen gelirler açıklandı....

Teknoloji Haberleri

Harici ekran kartı dendiği zaman akla ilk gelen firmalar tabii ki Nvidia GeForce ve AMD Radeon tarafıydı. Fakat Intel tarafı son yıllarda harici ekran...

Teknoloji Haberleri

Nvidia GeForce RTX 4000 serisi ekran kartları hakkında şu sıralar çok fazla bilgi çıkıyor. Fakat bazı yeni bilgiler eski bilgilerle uyuşmuyor ve ortaya karışık...