Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

WhatsApp’ta Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

İlk olarak, Whatsapp engelleme ile karşı karşıya kalıp kalmadığınızı kontrol etmenin doğrudan bir yolu yoktur. WhatsApp size hiçbir şekilde bildirimde bulunmaz. Ancak, artık sohbet penceresinde bir kişinin çevrimiçi durumunu göremeyeceksiniz. Ayrıca “son görülme” göstergelerini de göremeyeceksiniz. Peki WhatsApp’ta engellendiğinizi nasıl anlarsınız?

Elbette, bu belirteçlerin her ikisinin de bir engellemenin ötesinde başka nedenleri olabilir, bu nedenle garantili kanıt değildirler. İnsanlar Whatsapp engellendiğini nasıl anlarsın, Whatsapp engel kaldırma gibi bazı soruların cevaplarını merak etmektedir.

WhatsApp’ta Engellendiğini Anlamanın Yolları

WhatsApp'ta Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

WhatApp’ta engellendiğinizi anlamanın aslında birden fazla yöntemi var. Fakat bu yöntemler tahmin edebileceğiniz gibi size garanti sonuçlar vermeyebilir. Sadece engellenip engellenmediğinizi anlayabilmeniz için ipuçları verebilir diyebiliriz.

Kişinin Son Görülme Durumunu Kontrol Edin

Sizi engellediğinden şüphelendiğiniz kullanıcının Son Görülme durumunu nasıl kontrol etmeniz gerektiği aşağıda açıklanmıştır. Son Görülme durumu, kişinin WhatsApp’ı en son ne zaman kullandığı anlamına gelir.

  • Kullanıcıyla bir sohbet bulun ve açın.
  • Son Görülme durumu, kullanıcının adının altında görünür; örneğin, “en son bugün saat 10:18’de görüldü”
  • Kullanıcının adının altında hiçbir şey görmüyorsanız, sizi engellemiş olmaları olasıdır.
  • Son Görülme bilgisinin kullanıcıda olmaması, kesin bir şekilde engellendiğinizin bir göstergesi olmamaktadır. WhatsApp, kullanıcının Son Görülme durumunu gizlemesine izin veren bir gizlilik ayarına sahiptir.

Onay İşaretlerini Kontrol Edin

Sizi engelleyen bir kişiye gönderilen mesajlarda her zaman bir onay işareti gösterilir (mesajın gönderildiğini gösterir) ve hiçbir zaman ikinci bir onay işareti göstermez (mesajın iletildiğini onaylar).

Tek başına bu, kullanıcının internete bağlanamadığı anlamına gelebilir. Fakat, Son Görülme bilgisinin bulunmaması durumuyla birleştiği zaman, engellendiğinize dair bir kanıt olabilir.

Profillerindeki Güncellemeleri Arayın

WhatsApp'ta Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

Eğer bir kişi sizi WhatsApp’ta engellerse, o kişinin profil fotoğraflarında herhangi bir güncelleme görmezsiniz. Birçok kullanıcının profil resmi koymamayı tercih ettiği ya da kendi profillerini çok az güncelledikleri göz önüne alındığı zaman, bu kriter engellendiğinizi anlamanız için tek başına kesin bir ipucu değildir. Son Görülme durumunun olmaması ve teslim edilmeyen mesajlarla birleştiğinde, engellendiğinizin başka bir göstergesi olabilir. Bu da WhatsApp engeli nasıl anlaşılır sorusunun diğer bir cevabı olabilir.

WhatsApp’tan Aramayı Deneyin

Eğer Whatsapp’ta bir engelleme ile karşı karşıyaysanız, bu kullanıcıya karşı yapılan bir arama bağlanamayabilir ya da “başarısız arama” uyarısı ile sonuçlanabilir.

Grup Mesajındaki Katılımcı Listesini Kontrol Edin

WhatsApp’ta bir grup mesajı oluştururken, kullanıcı başarıyla eklemiş gibi görünebilir, ancak grup sohbetini açtığınızda, katılımcı listesinde görünmezler. Grup sohbeti içerisinde Katılımcı Ekle bölümünde sizi engellemiş olan bir kişiyi eklemeye çalışırsanız, Katılımcı eklenemiyor hatası ile karşılaşırsınız.

WhatsApp, engelleyen kişinin gizliliğini korumak için engellenme durumu konusunda kasıtlı olarak belirsizdir ve engellenip engellenmediğinizi size bildirmez. Yukarıdaki tüm göstergeleri görüyorsanız, WhatsApp’ta şüphelendiğiniz kullanıcı muhtemelen sizi engellemiştir.


 

Bugünkü rehberimizde çokça merak edilen konulardan biri olan Whatsapp’ta engellendiğinizi nasıl anlarsınız? Konusuna değindik. Whatsapp kullanımı oldukça yaygın olduğu için haliyle insanlar bu tarz soruları çok kez sorabiliyor.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...