Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Vivaldi, Arabalar İçin Özel Tarayıcı Tanıttı

Vivaldi, Android Auto ekranları platformu için ilk kez tam özellikli ve tam destekli web tarayıcısını resmi olarak başlattı ve şu anda Polestar 2 modelinde kullanılabilir durumda.

Üçüncü taraf web tarayıcısı desteği, Polestar ile ortaklığın ardından Android Auto için Google Play Store‘a ulaşan ilk araç içi tarayıcı uygulaması oldu. Vivaldi bir duyuru blog gönderisinde, araçlar ile tam uyumlu özel bir tarayıcının Polestar araç sahiplerinin en büyük arzularından biri olduğunu ve bu nedenle proje, sürücülerin mobil cihazlarında olabilecekleri gibi stabil, akıcı ve kolay bir şekilde web’e erişmelerini sağlamak için bu projenin başlatıldığını belirtti.

Polestar 2 ekibinin destekleri geliştirilen Android Auto Vivaldi tarayıcısı, Polestar elektrikli araçların orta konsolunun kalbinde bulunan 11 inçlik ekrana tam uyacak bir şekilde geliştirildi. Mobil uygulamada bulunan tüm ortak özellikler ve destekler taşındı ve araç içi ana üniteler ile birlikte tam sekronize için desteklendi.

Video İzleme Özelliğine Sahip Olacak

Önemli bir avantaj ise Vivaldi tarayıcısının, daha önce Android Auto platformunda mümkün olmayan, YouTube gibi birden çok siteden/platformdan video içeriğini görüntüleme özelliğini sunmasıdır. Elbette sürüş esnasında video özelliğini kullanamayacağınızı unutmamak gerekir. Video izleme seçeneği ise sadece aracınız park halindeyken kullanılabilir. Fakat sürüşe tekrardan başladığınızda akış içeriği varsayılan olarak yalnızca ses şeklinde oynatılabilir, ancak bunda da bazı kısıtlamalar geçerli olabilir.

Vivaldi, bu Android Auto yapısının da tıpkı Windows, Mac, Linux ve iOS, Android sürümlerinde olduğu gibi tüm düzenli güncellemeleri ve hata düzeltme yamalarını alacağını belirtti. Vivaldi’yi şu anda tüm Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya Pasifik bölgelerinde Android Auto için Google Play Store’dan indirebilirsiniz, ancak şu anda sadece Polestar 2 araçlarıyla sınırlıdır. Yakın zamanda tüm Android Auto destekli araç ekranlarında görmeyi bekliyoruz.

 

Yazar

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, oyunculara sunduğu ücretsiz oyunlarla dikkat çekmeye devam ediyor. Bu hafta, nostaljik bir arcade oyun deneyimi sunan Arcade Paradise ve gerilim dolu atmosferiyle...

Teknoloji Haberleri

El konsolları şu an için daha çok AMD’nin APU çözümlerinden yararlanıyor. Tabii ki Intel’in çözümleri de var fakat AMD’nin APU’ları kadar başarım gösteremiyorlar genelde....

Oyun Haberleri

EA Sports, futbol tutkunlarının merakla beklediği FC 25’in resmi tanıtım fragmanını nihayet yayınladı. Bu yeni sürümde, Real Madrid ve İngiltere Milli Takımı’nın genç yıldızı...

Motorlu Taşıtlar

Xiaomi markası çok eski bir marka değil, hatta yeni bile sayılır. Fakat kısa sürede muazzam bir büyüme elde etti ve çok geniş bir ürün...