Ünlü Ekipman Üreticisi Corsair Satılıyor!

Ünlü Ekipman Üreticisi Corsair Satılıyor!

Ünlü bilgisayar parçaları ve oyuncu ekipmanları üreticisi Corsair, yakın zamanda el değiştirebilir. Peki oyuncuların en önemli tercihlerinden birisi olan marka kime ve ne kadara satılıyor?

Reuters’a göre ABD merkezli yatırım şirketi EagleTree Capital, Corsair’in tamamını satın almak için 500 milyon dolarlık bir teklif gerçekleştirdi. Şirket yönetimi tarafından teklife sıcak bakıldığı öğrenilirken, EagleTree’nin Corsair’i almak istemesinde artan oyuncu ekipmanları satışlarının etkili olduğu söyleniyor.

Bu hamleden sonra gözler Corsair’in en büyük rakibi Razer’a çevrilmiş durumda. Çünkü iki firma arasındaki rekabet çok güçlü durumda ve Razer’ın yakında borsaya açılması söz konusu. Bu verilerin ışığında büyük markaların daha da gelişmesi ve rekabetin artması şüphesiz ki son kullanıcı olan bizlere yarayacaktır.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.