Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

tvOS 16.1 64 GB Gözükme Hatası

tvOS 16.1 üzerindeki bir hata, bir kullanıcının 64 GB depolama alanını kullandığında, 128 GB’lik depolama alanına sahip en güncel Apple TV modellerinin neredeyse hepsinde hafıza alanının komple dolmasına sebep oluyor.

tvOS 16.1 hatası, yeni Apple TV’leri 64 GB olarak tanımlıyor

Birkaç kez ünlü sitelerin yeni Apple TV incelemelerinde günyüzüne çıkan hata başka araştırmacılar tarafından da raporlandı. 128 GB depolamaya sahip yeni nesil Apple TV modellerinin gerçekte 128 GB depolamaya sahip oldukları halde yalnızca 64 GB depolama alanına sahip olduklarını düşünmelerine neden oluyor.

Apple TV 64 GB kullanılan depolama alanını aştığında yeni bir uygulama indirmeye çalışırken kullanıcıya “Yeterli alan olmadığı için uygulama yüklenemiyor. Bir veya daha fazla uygulamayı silin veya uygulamalarınızı yönetin. Bunun için Ayarlar’da Depolama alanına erişin.” şeklinde uyarı veriyor.

Bu hata halen tvOS 16.2 versiyonunun en son çıkan beta sürümünde düzeltilmedi. Bu hatadan etkilenen kullanıcılar ise 128 GB depolama alanına sahip bir Apple TV  kullanıyorsa ve muzdarip olduysalar yapmaları gereken aşamalar çok basit. Öncelikle yazılımsal sorundan dolayı oluşan sözde 64 GB alanınızı geçene kadar yeterli sayıda indirmeyi birlikte kuyruğa alıp aynı anda indirmeyi deneyebilir.

 

Şu an Apple tarafından resmi olarak bir çözüm bulunamadı lakin elle Apple TV cihazınızdaki güncellemeleri sürekli kontrol edip, yeni güncelleme geldiğinde hemen güncellemeyi başlatarak Apple’ın bu soruna yönelik güncellemesini sisteminize dahil edebilirsiniz. Bu sayede “64 depolama alanınız doldu” hatasından kurtulmuş olacaksınız.

Editörlük kariyerine iki sene önce başlayan Berk, şimdi ise yazarlık görevine Donanım Arşivi portalı üzerinden devam ediyor. Uzun zamandır donanım, bilgisayar ve işletim sistemlerine ilgisi bulunmakla beraber bu tecrübesini de sizlerle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz günlerde AMD Ryzen 9 9900X model işlemcinin Geekbench performans testi ortaya çıkmıştı. Şimdi ise daha genele hitap edecek olan AMD Ryzen 5 9600X...