Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

tvOS 16.1 64 GB Gözükme Hatası

tvOS 16.1 üzerindeki bir hata, bir kullanıcının 64 GB depolama alanını kullandığında, 128 GB’lik depolama alanına sahip en güncel Apple TV modellerinin neredeyse hepsinde hafıza alanının komple dolmasına sebep oluyor.

tvOS 16.1 hatası, yeni Apple TV’leri 64 GB olarak tanımlıyor

Birkaç kez ünlü sitelerin yeni Apple TV incelemelerinde günyüzüne çıkan hata başka araştırmacılar tarafından da raporlandı. 128 GB depolamaya sahip yeni nesil Apple TV modellerinin gerçekte 128 GB depolamaya sahip oldukları halde yalnızca 64 GB depolama alanına sahip olduklarını düşünmelerine neden oluyor.

Apple TV 64 GB kullanılan depolama alanını aştığında yeni bir uygulama indirmeye çalışırken kullanıcıya “Yeterli alan olmadığı için uygulama yüklenemiyor. Bir veya daha fazla uygulamayı silin veya uygulamalarınızı yönetin. Bunun için Ayarlar’da Depolama alanına erişin.” şeklinde uyarı veriyor.

Bu hata halen tvOS 16.2 versiyonunun en son çıkan beta sürümünde düzeltilmedi. Bu hatadan etkilenen kullanıcılar ise 128 GB depolama alanına sahip bir Apple TV  kullanıyorsa ve muzdarip olduysalar yapmaları gereken aşamalar çok basit. Öncelikle yazılımsal sorundan dolayı oluşan sözde 64 GB alanınızı geçene kadar yeterli sayıda indirmeyi birlikte kuyruğa alıp aynı anda indirmeyi deneyebilir.

 

Şu an Apple tarafından resmi olarak bir çözüm bulunamadı lakin elle Apple TV cihazınızdaki güncellemeleri sürekli kontrol edip, yeni güncelleme geldiğinde hemen güncellemeyi başlatarak Apple’ın bu soruna yönelik güncellemesini sisteminize dahil edebilirsiniz. Bu sayede “64 depolama alanınız doldu” hatasından kurtulmuş olacaksınız.

Editörlük kariyerine iki sene önce başlayan Berk, şimdi ise yazarlık görevine Donanım Arşivi portalı üzerinden devam ediyor. Uzun zamandır donanım, bilgisayar ve işletim sistemlerine ilgisi bulunmakla beraber bu tecrübesini de sizlerle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

GeForce RTX 4070 Ti ekran kartı ilk başlarda bazı eleştirilere maruz kalsa bile iş satış kısmına geldiğinde ise mükemmel bir başarılı elde etmeyi başardı....

Oyun Haberleri

AMD tarafı yıllardır çok güzel oyun kampanyalarına imza atıyor. Neredeyse her dönem bir oyun hediyesi kampanyası düzenliyorlar. Bu oyun hediyesi kampanyalarından en yenisi ise...

Telefon Haberleri

Çin Halk Cumhuriyeti merkezli teknoloji devi Xiaomi’nin en popüler ve en çok varyanta sahip modeli olan Redmi Note serisine bir tane daha model ekleniyor....

Teknoloji Haberleri

İkinci el bir ürün almanın riski her zaman olan bir şeydi. Fakat günümüzde ekran kartı madenciliği bittiği için piyasada ciddi anlamda 2. el ekran...