Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

tvOS 16.1 64 GB Gözükme Hatası

tvOS 16.1 üzerindeki bir hata, bir kullanıcının 64 GB depolama alanını kullandığında, 128 GB’lik depolama alanına sahip en güncel Apple TV modellerinin neredeyse hepsinde hafıza alanının komple dolmasına sebep oluyor.

tvOS 16.1 hatası, yeni Apple TV’leri 64 GB olarak tanımlıyor

Birkaç kez ünlü sitelerin yeni Apple TV incelemelerinde günyüzüne çıkan hata başka araştırmacılar tarafından da raporlandı. 128 GB depolamaya sahip yeni nesil Apple TV modellerinin gerçekte 128 GB depolamaya sahip oldukları halde yalnızca 64 GB depolama alanına sahip olduklarını düşünmelerine neden oluyor.

Apple TV 64 GB kullanılan depolama alanını aştığında yeni bir uygulama indirmeye çalışırken kullanıcıya “Yeterli alan olmadığı için uygulama yüklenemiyor. Bir veya daha fazla uygulamayı silin veya uygulamalarınızı yönetin. Bunun için Ayarlar’da Depolama alanına erişin.” şeklinde uyarı veriyor.

Bu hata halen tvOS 16.2 versiyonunun en son çıkan beta sürümünde düzeltilmedi. Bu hatadan etkilenen kullanıcılar ise 128 GB depolama alanına sahip bir Apple TV  kullanıyorsa ve muzdarip olduysalar yapmaları gereken aşamalar çok basit. Öncelikle yazılımsal sorundan dolayı oluşan sözde 64 GB alanınızı geçene kadar yeterli sayıda indirmeyi birlikte kuyruğa alıp aynı anda indirmeyi deneyebilir.

 

Şu an Apple tarafından resmi olarak bir çözüm bulunamadı lakin elle Apple TV cihazınızdaki güncellemeleri sürekli kontrol edip, yeni güncelleme geldiğinde hemen güncellemeyi başlatarak Apple’ın bu soruna yönelik güncellemesini sisteminize dahil edebilirsiniz. Bu sayede “64 depolama alanınız doldu” hatasından kurtulmuş olacaksınız.

Editörlük kariyerine iki sene önce başlayan Berk, şimdi ise yazarlık görevine Donanım Arşivi portalı üzerinden devam ediyor. Uzun zamandır donanım, bilgisayar ve işletim sistemlerine ilgisi bulunmakla beraber bu tecrübesini de sizlerle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

Oyun Haberleri

Rainbow Six Siege, 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana oyuncuların ilgisini çeken ve devamlı olarak güncellenen bir oyun haline geldi. Ubisoft’un 5v5 FPS oyunu,...

İnceleme

Üst seviye dizüstü bilgisayarlar aslında sadece oyun oynamak için üretilmiyor. Bunun en net örnekleri MSI’ın Titan serisi dizüstü bilgisayarları diyebiliriz. Aslında bunlar oyuncu dizüstü...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...