Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Haber

TAG Heuer’den Intel İşlemcili 1500$’a Akıllı Kol Saati

TAG heuer Connected

Kol saati üretiminde dev isim TAG Heuer’den 1500$’lık Akıllı Kol Saati

Kol saati markası diyince akıllara gelen ilk isimlerden olan TAG Heuer, yaptığı tasarımlar ve saatlerinde bulunan işçilik nedeniyle sevilen bir marka olmuştur. Bu noktada TAG Heuer kol saati olarak dünyanın sayılı markalarından başı çeken kervanda bulunur.

Dikkat çeken bir hususta Dünya’nın lider kol saati üreticilerinin Akıllı kol saatleri üzerine bir ataklarını doğru dürüt görememiz oldu hep acaba dedim dünya markası saat üreticileri akıllı saat işine girerse ne olur fiyatlar ve tasarım bize ne sunar derken TAG Heuer’den bir atak geldi ve karşınızda TAG Heuer Connected.

TAG heuer Connected-2

Şahsen elime çok sayıda akıllı saat geçti ve inceleme fırsatım oldu ama şöyle 1 hafta kullandığımı söyleyemem sebebi ise beni takip eden okurlarımız bilirler kol saatlerine aşırı düşkünlüğüm var ve bir erkeğin en önemli aksesuarı olarak görüyorum işte tam burda birşeye değineceğim Apple Watch nedir? Akıllı saat mi yoksa pili yarım gün giden minik bir anlamsız ekran mı?

Şunu belirtmek isterim ki eğer akıllı bir saat üretmek söz konusu ise o kol saati hissiyatını vermedikçe benim için hiçbir önemi yok işte burda da devreye TAG Heure Connected giriyor ilk baktığınızda tamamiyle klasik bir kol saat hiçbir eksiği yok tasarım adına dahada detaylıca bakarsak fazlasını yani akıllı tarafını görebiliyoruz. Kısacası TAG Heure kol saatine benzer Akıllı bir kol saati yapmış ve tasarım olarak isteneni verdiği için çok beğendim.

TAG heuer Connected-3

TAG Heuer Connected‘in özelliklerine baktığımız zaman ise; 320×320 LCD Ekran, 1.6GHz Intel İşlemci, 1GB Ram Bellek, 4GB Depolama Alanı, 410mAh Batarya kapasitesi, 12.8mm Kalınlık, IP67 Su geçirmezlik sertifikası, 52gram kalınlık, kablosuz şarj ve mikrafon Connected’in özellikleri olarak sıralanmakta.

Gelgelelim TAG Heuer Connected‘in fiyatı tam 1500$ ile en pahalı akıllı saat olduğunu söyleyelim tabi alternatif markaların altın kaplama ürünlerini saymazsak.

1993 doğumlu Abdullah Hacıgül, İstanbul Üniversitesin'de Fizik Uzay Bilimleri eğitimi almıştır. 2014 yılından beri Donanım Arşivi'nin Kurucu Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Abdullah Hacıgül özellikle, sistem toplama ve ürün inceleme içerikler üretmektedir. Ayrıca Türkiye'nin en aktif teknoloji forumlarının birisi olan Donanım Arşivi Forumu kurmuştur.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games’in ücretsiz oyun akımı son zamanlarda gerçekten çok büyük bir gündem yaratıyor. Fakat ücretsiz oyun verme işini yine yıllardır yapan Humble Bundle ise...

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzun süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Teknoloji Haberleri

Teknoloji odaklı üretim faaliyetlerini etkisi altına alan küresel çip krizi, dev şirketleri yeni çözümler bulmaya itiyor. Son olarak grafik birimi üreticisi NVIDIA, ticari ömrünü...

İnceleme

Nvidia GeForce RTX 3080 Ti ve RTX 3070 Ti ekran kartları geçtiğimiz haftalarda birlikte tanıtıldılar. Fakat RTX 3070 Ti ekran kartının inceleme ambargosu bugün...