Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Steam’de Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

Steam çok büyük bir platform. Haliyle çok fazla oyun satın alım ve oyun iadesi olabiliyor. Peki Steam’de oyun iadesi nasıl yapılır? Steam üzerinde satın aldığınız oyunları iade etmeniz için gerekli olan aşamaları birçok kullanıcı bilmiyor ve bu aşamaları aşağıda sizin için derleyeceğiz.

Steam Oyun İadesi İçin Gerekenler

Öncelikle oyunu aldıktan sonra diğer internet üzerindeki alışveriş sitelerindeki gibi yasal olarak 14 günlük iade süreniz var. Eğer oyunu 2 saatten uzun bir süre oynadıysanız Steam Destek üzerinden iade etme şansınız da bulunmuyor. Ayrıca aldığınız oyunu Steam marketinden almanız gerektiğini hatırlatalım. Bu bağlamda kod yada hediye şeklinde satan üçüncü parti sitelerden aldığınız taktirde oyununuzu hiçbir şekilde iade edemeyeceksiniz.

Sizin iade etmek istediğiniz oyun üstteki seçeneklere uyuyorsa sorunsuz bir şekilde iade etme hakkınız mevcuttur. Aşağıda belirteceğimiz aşamaları takip ederek çok kolay bir şekilde paranızı bankadaki hesabınıza alabileceksiniz.

Birçok kişi Steam’de oyun aldıktan sonra oyunu beğenmiyor ya da deneyimledikten sonra oyunu kütüphanesinde tutma gereği duymuyor. Sistemi kastığından dolayı iade etmek istiyor veya oyun indirime girdiği için bu fiyattan yararlanmak adına iade istiyor. Steam oyun iadesi için yapmanız gerekenler:

Birinci aşamada öncelikle Steam destek sayfasına gitmeniz gerekiyor. Bunun için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Ardından ikinci aşamada ise hesabınıza giriş yaptıktan sonra sitede gelen seçeneklerden “Oyunlar, Yazılım, vs.” olan seçeneğimizi seçelim.

Sonrasında ise kütüphanenizdeki iade etmek istediğiniz oyunu gelen seçenekler arasında bulup seçmeniz gerekecek.

Ardından ise iade etmek istediğiniz oyunu seçtikten sonra “Umduğum gibi değil” veya “Yanlışlıkla satın aldım” seçeneğini seçtikten sonra ilerleyin.

Buradan ise “İade talebinde bulunmak istiyorum” seçeneğine tıkladıktan sonra ilerleyin.

Buradan ise Steam hesabınıza ya da banka kartı hesabınıza iade için iki seçenek sunacak. Hangisini istiyorsanız ona tıkladıktan sonra iade etme sebebinizi seçin ardından da mantıklı sebebinizi buraya yazın. Geçerli bir mazeretiniz olmasa bile Steam size sorun yaşatmadan paranızı banka hesabınıza geri iade edecektir.

Açıklama olarak buraya not düşelim. Eğer Steam hesabınıza puan sağlamak amaçlı BoaCompra aracılığı ile oyununuzu satın aldıysanız iadenizi sadece Steam bakiyesi olarak geri alabilirsiniz. Bunun dışında PayPal gibi diğer ödeme yöntemlerinde hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

Bugünkü rehberimizde Steam’de oyun iadesi nasıl yapılır? Sorusuna yanıt bulduk, peki bu rehber işinize yaradı mı? Eğer yaşadığınız veya uygulayamadığınız bir adım olursa yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Editörlük kariyerine iki sene önce başlayan Berk, şimdi ise yazarlık görevine Donanım Arşivi portalı üzerinden devam ediyor. Uzun zamandır donanım, bilgisayar ve işletim sistemlerine ilgisi bulunmakla beraber bu tecrübesini de sizlerle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Şu sıralar sizlere maalesef çok sayıda zam haberi yapmak zorunda kaldık. Geçtiğimiz günlerde de Spotify paketlerine zam yapmıştı. Steam platformu ise son zamanlarda bir...

Oyun Haberleri

Geçtiğimiz saatlerde yayımlamış olduğumuz haberle birlikte birçok AAA seviyesindeki oyuna inanılmaz derecede zamlar geldi ve bu zamlarla birlikte fiyatların hiperbolik bir şekilde artışına şahit...

Oyun İndirimleri

Epic Games, yıllardır yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager serisi gibi oyunları...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin 3D V-Cache teknolojisini barındıran ilk işlemcisi olan Ryzen 7 5800X3D model işlemcisi beklenenin üzerinde bir performansla gelince insanlar bu teknolojiye ciddi anlamda sıcak...