Samsung Galaxy W21, Katlanabilir Yapısıyla Ortaya Çıktı!

28

Akıllı telefon tarafında son olarak Galaxy S20 FE’yi duyuran Samsung, yeni modellerine hız kesmeden devam ediyor. Markanın katlanabilir yapıda olduğu belirtilen Samsung Galaxy W21 5G modeli, sertifika belgeleriyle ortaya çıktı!

Samsung Galaxy W21 Geliyor: İşte Detayları!

Varlığı Wi-Fi Alliance sertifika raporlarıyla kesinleşen Galaxy W21, aslında Samsung’un sıfırdan tasarladığı bir telefon değil. Çin’e özel geliştirilen serinin Samsung Galaxy Fold’u baz aldığı biliniyor. Bu da Samsung Galaxy W21 modelinin, geçtiğimiz aylarda duyurulan Galaxy Z Fold 2’nin bir benzeri olacağını gösteriyor.

Telefonun sertifikasyon bilgilerinde ise SM-W2021 model koduna sahip olduğu dışında pek fazla bilgi bulunmuyor. WiFi 6 desteği ile geleceği belirtilen Samsung Galaxy W21, çift bant 5G desteği sayesinde yüksek data hızlarına erişebilecek. Bunun haricinde tasarım ve teknik özellikler tarafında iki telefonun aynı detaylara sahip olması bekleniyor.


Bunu da Okuyabilirsiniz: PlayStation Store Oyun Fiyatlarına Zam Yaptı!


Samsung Galaxy Z Fold 2’nin özelliklerini hatırlamak gerekirse, telefonda 7.6″ Full HD+ Dynamic AMOLED iç ekran bulunuyor. Bu ekranın katlanmasıyla ise 6.2″ boyutunda HD+ Super AMOLED ekran açığa çıkıyor. Gücünü Qualcomm Snapdragon 865+ işlemciden alan Galaxy Z Fold 2, 12 GB RAM ve 512 GB depolamayı bünyesinde barındırıyor. 12+12+12 MP çözünürlüklü 3 arka kameraya ise iç ve ön ekranda bulunan 10 MP’lik kameralar eşlik ediyor.

Gücünü 4.500 mAh kapasiteli bataryadan alan telefon, kutusundan Android 10 işletim sistemiyle çıkıyor. Dolayısıyla Samsung Galaxy W21’in amiral gemisi özelliklere sahip olacağını söylemek mümkün. Son olarak Koreli markanın katlanabilir yapıdaki yeni telefonunun bu yılın son çeyreğinde tanıtılacağını belirtelim.

1996 İstanbul doğumlu olan Batuhan Karalar, teknoloji ve otomobil odaklı pek çok web sitesinde uzun yıllar editörlük yapmıştır. Karalar, son olarak Donanım Arşivi internet sitesinde güncel ve ilgi çekici teknoloji haberlerini okurlar ile paylaşmaktadır. Anadolu Üniversitesi İİBF mezunu olan Karalar, teknoloji editörlüğünün yanı sıra girişimcilik alanında da çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Editörümüzü aşağıdaki sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin