PlayStation Store Oyun Fiyatlarına Zam Yaptı!

5203

Oyun konsolu dendiği zaman ülkemizde akla ilk olarak Sony PlayStation geliyor. İnsanlar özellikle bu dönemlerde evde kaldığı için oyun oynayarak zamanını eğlenceli bir şekilde geçirmek istiyor. Fakat bugün PlayStation Store’a girdiğimizde fiyatlarda anormal bir yükseliş görmekteyiz. Bu zamlarla birlikte çoğu oyun ülkemiz için alınamayacak seviyelere gelmekte!

FIFA 2020 Ultimate Edition 929 TL!

PlayStation Store Türkiye’nin resmi web sitesinde oyunlara ufak bir göz gezdirildiğinde gerçekten çok yüksek fiyatların olduğunu görüyoruz. Neredeyse 1000 TL fiyata yakınlaşan oyunların olduğunu görünce büyük bir zam yapıldığını fark ettik. Gördüğünüz gibi FIFA 2020 Ultimate 929 TL, Far Cry 5 Gold Edition 780 TL gibi çok yüksek fiyatlara şu an satılmakta. Türkiye şartları için bu fiyatların gerçekten fazla olduğunu söylemek mümkün.

Diğer yandan bu oyunların dolar üzerinden fiyatlandırmasına bakıldığında yine uyuşmayan bazı kısımlar görülüyor. Şu anki kur maalesef çok yüksek, fakat bazı oyunların fiyatlarını dolar fiyatlandırması üzerinden çevirdiğimizde oyunların fiyatının gereğinden daha da fazla çıktığını görüyoruz. Bu fiyatları gördükten sonra ülkemize yönelik farklı bir zam olduğunu tahmin ediyoruz.

Bütün oyunların listesine ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'de teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır. Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünde eğitim hayatına devam eden Yılmaz’ı aşağıda bulunan sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

9 YORUMLAR

    • dostum ps alırsan 10 yıl sonra yeni çıkan oyunları oynarsın fakat pc alırsan 10 yıl sonra çıkan oyunları oynamak için upgrade yapman lazım xbox almak daha mantıklı 6 tlye 200 den fazla oyunu oynuyabiliyosun

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin