Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Samsung Galaxy S23 FE Fiyatı Belli Oldu

Samsung Galaxy S23 FE‘nin 2023’ün dördüncü çeyreğinde global pazarda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Merakla beklenen akıllı telefon geçtiğimiz haftalarda çeşitli sertifika sitelerinde görüldü ve hatta Güney Koreli şirketin resmi web sitesinde bile listelendi.

Samsung Galaxy S23 FE Fiyatı

Yeni bir sızıntı Ekim ayında resmiyet kazanması beklenen Galaxy S23 FE’nin fiyat etiketini ortaya çıkarıyor. Güvenilir bir kaynak olan Abhishek Yadav’ın Twitter’da (X) paylaştığı bir gönderiye göre Galaxy S23 FE iki dahili depolama seçeneğiyle sunulacak.

Samsung Galaxy S23 FE’nin fiyatı nihayet ortaya çıktı. Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonu, Hindistan pazarında 128GB depolama alanına sahip olan modeli için 54.999 rupi (665 dolar), 256GB depolama alanına sahip olan modeli için ise 59.999 rupi (725 dolar) fiyat etiketi taşıyacak. Bu fiyatlar, Samsung Galaxy S23 FE’nin önceki modellerden daha uygun fiyatlı olduğunu gösteriyor.

Samsung Galaxy S23 FE’nin en ilginç yanı ise yonga seti seçimi. Söylentilere göre cihaz, Amerika Birleşik Devletleri’nde Qualcomm’un yeni Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti ile gelecek. Bu yonga seti, daha önce Snapdragon 898 olarak adlandırılıyordu ve 4nm üretim sürecine sahip olduğu iddia ediliyordu. Snapdragon 8 Gen 1, Qualcomm’un en güçlü ve en verimli yonga seti olacak.

Diğer pazarlarda ise Samsung Galaxy S23 FE, Samsung’un kendi ürettiği Exynos 2200 yonga seti ile donatılacak. Bu yonga seti de 4nm üretim sürecine sahip ve AMD ile işbirliği yapılarak geliştirilen RDNA2 grafik mimarisini kullanıyor. Exynos 2200, grafik performansı açısından Snapdragon 8 Gen 1’i geride bırakabilecek mi, bunu zaman gösterecek.

Galaxy S23 FE, hem fiyatı hem de özellikleri ile orta segment akıllı telefon pazarında rekabeti kızıştıracak gibi görünüyor. Samsung hayranları, bu cihazı merakla bekliyor.

 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Oyunlarda yüksek FPS almak her oyuncunun hayali. Fakat bu hayale maalesef herkes ulaşamayabiliyor. Düşük bütçesi olanlar, eski bilgisayar kullanmak zorunda olanlar için oyunlarda yüksek...

Sinema Haberleri

Dünyanın en çok aboneye sahip olan ve ülkemizde de en çok tercih edilen dijital içerik platformu olan Netflix, oldukça geniş ve sürekli olarak genişlemeye...

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin yeni nesil Ryzen 9000 serisi masaüstü işlemcilerinin yakında resmi olarak satışa sunulması bekleniyor. Fakat bu resmi satışlara gerek kalmadan bazı işlemci modellerinin testlerine...