Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Netflix Türkiye
Netflix Türkiye

Sinema Haberleri

Netflix’e Canlı Spor Yayınları Gelebilir

Dünyanın en çok tercih edilen dijital içerik platformu Netflix, hala daha listenin en başında yer alıyor olsada, birçok sorunla karşı karşıya kalıyor. Bu sorunlardan en büyüğü ise, artan dijital içerik platformu sayısı nedeniyle sürekli olarak kullanıcı kaybı yaşaması.

Bu durumu çözmek için platform, öncelikle her yapımı yayınlamak yerine daha seçici olmayı ve daha kaliteli yayınları yayınlama kararı aldı. Ancak bu durum pekte başarılı olmadı. Ardından ise, daha uygun ve bütçe dostu olan reklamlı abonelik seçeneği duyuruldu. Şirketin geçtiğimiz haftalarda resmen kullanıcılarına tanıttığı reklamlı abonelik seçeneği, bazı bölgelerde kullanıma sunuldu. Netflix‘in yeni özelliğine daha insanlar alışamadan yeni projesi ortaya çıktı.

Netflix, Canlı Olarak Spor Müsabakalarını Yayınlamaya Hazırlanıyor

Deadline tarafından kaleme alınan habere göre Netflix, milyonlarca insan tarafından izlenen spor liglerinin ve uluslarası organizayonların lisans haklarını almak için görüşmeler gerçekleştiriyor. Ancak merak etmeyin, henüz futbol ve basketbol gibi en çok izlenen spor dallarını alması için oldukça erken.

Dünyanın en büyük haber basınlarından bir tanesi olan Wall Street Jorunal’a göre Netflix, ATP tenis turnuvaları ve Dünya Sörf Ligi gibi organizayoların haklarını satın almaya çalışıyor. Biraz daha spesifik kitlesi bulunan spor dallarının haklarını alacak şirket, zamanla gözünü daha da yükseğe dikmeyi planlıyor. Düşük bütçeden başlanmasının en büyük sebebi ise maliyetin az olması.

Aktarılan bilgilere göre Netflix‘in bu girişimi mantıklı olduğunda ve şirkete daha çok para kazandırdığı taktirde Premier League, NFL (Amerikan Ulusal Futbol Ligi), Olimpiyatlar başta olmak üzere bir sürü organizasyonun yayın haklarını da almayı planlıyor.

Sizce Netflix’in bu girişimi daha yüksek bütçelere sahip dijital içerik platformları tarafından örnek alınacak mı? Özellikle Disney‘in TV kanalları üzerinden bazı spor müsabaklarını elinde tutuyor olması lisansları Disney Plus‘a taşımasına yol gösterecek mi?

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

İnceleme

AMD Ryzen 5 8400F ve Ryzen 7 8700F model işlemciler merak edilen modellerden biri. Çünkü bu işlemciler AM5 sokete geçiş işlemcisi olarak görülüyor. Muhtemelen...