Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Netflix’e Canlı Spor Yayınları Gelebilir

Dünyanın en çok tercih edilen dijital içerik platformu Netflix, hala daha listenin en başında yer alıyor olsada, birçok sorunla karşı karşıya kalıyor. Bu sorunlardan en büyüğü ise, artan dijital içerik platformu sayısı nedeniyle sürekli olarak kullanıcı kaybı yaşaması.

Bu durumu çözmek için platform, öncelikle her yapımı yayınlamak yerine daha seçici olmayı ve daha kaliteli yayınları yayınlama kararı aldı. Ancak bu durum pekte başarılı olmadı. Ardından ise, daha uygun ve bütçe dostu olan reklamlı abonelik seçeneği duyuruldu. Şirketin geçtiğimiz haftalarda resmen kullanıcılarına tanıttığı reklamlı abonelik seçeneği, bazı bölgelerde kullanıma sunuldu. Netflix‘in yeni özelliğine daha insanlar alışamadan yeni projesi ortaya çıktı.

Netflix, Canlı Olarak Spor Müsabakalarını Yayınlamaya Hazırlanıyor

Deadline tarafından kaleme alınan habere göre Netflix, milyonlarca insan tarafından izlenen spor liglerinin ve uluslarası organizayonların lisans haklarını almak için görüşmeler gerçekleştiriyor. Ancak merak etmeyin, henüz futbol ve basketbol gibi en çok izlenen spor dallarını alması için oldukça erken.

Dünyanın en büyük haber basınlarından bir tanesi olan Wall Street Jorunal’a göre Netflix, ATP tenis turnuvaları ve Dünya Sörf Ligi gibi organizayoların haklarını satın almaya çalışıyor. Biraz daha spesifik kitlesi bulunan spor dallarının haklarını alacak şirket, zamanla gözünü daha da yükseğe dikmeyi planlıyor. Düşük bütçeden başlanmasının en büyük sebebi ise maliyetin az olması.

Aktarılan bilgilere göre Netflix‘in bu girişimi mantıklı olduğunda ve şirkete daha çok para kazandırdığı taktirde Premier League, NFL (Amerikan Ulusal Futbol Ligi), Olimpiyatlar başta olmak üzere bir sürü organizasyonun yayın haklarını da almayı planlıyor.

Sizce Netflix’in bu girişimi daha yüksek bütçelere sahip dijital içerik platformları tarafından örnek alınacak mı? Özellikle Disney‘in TV kanalları üzerinden bazı spor müsabaklarını elinde tutuyor olması lisansları Disney Plus‘a taşımasına yol gösterecek mi?

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Şu sıralar sizlere maalesef çok sayıda zam haberi yapmak zorunda kaldık. Geçtiğimiz günlerde de Spotify paketlerine zam yapmıştı. Steam platformu ise son zamanlarda bir...

Oyun Haberleri

Geçtiğimiz saatlerde yayımlamış olduğumuz haberle birlikte birçok AAA seviyesindeki oyuna inanılmaz derecede zamlar geldi ve bu zamlarla birlikte fiyatların hiperbolik bir şekilde artışına şahit...

Oyun İndirimleri

Epic Games, yıllardır yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager serisi gibi oyunları...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin 3D V-Cache teknolojisini barındıran ilk işlemcisi olan Ryzen 7 5800X3D model işlemcisi beklenenin üzerinde bir performansla gelince insanlar bu teknolojiye ciddi anlamda sıcak...