Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Netflix Türkiye
Netflix Türkiye

Sinema Haberleri

Netflix’e Canlı Spor Yayınları Gelebilir

Dünyanın en çok tercih edilen dijital içerik platformu Netflix, hala daha listenin en başında yer alıyor olsada, birçok sorunla karşı karşıya kalıyor. Bu sorunlardan en büyüğü ise, artan dijital içerik platformu sayısı nedeniyle sürekli olarak kullanıcı kaybı yaşaması.

Bu durumu çözmek için platform, öncelikle her yapımı yayınlamak yerine daha seçici olmayı ve daha kaliteli yayınları yayınlama kararı aldı. Ancak bu durum pekte başarılı olmadı. Ardından ise, daha uygun ve bütçe dostu olan reklamlı abonelik seçeneği duyuruldu. Şirketin geçtiğimiz haftalarda resmen kullanıcılarına tanıttığı reklamlı abonelik seçeneği, bazı bölgelerde kullanıma sunuldu. Netflix‘in yeni özelliğine daha insanlar alışamadan yeni projesi ortaya çıktı.

Netflix, Canlı Olarak Spor Müsabakalarını Yayınlamaya Hazırlanıyor

Deadline tarafından kaleme alınan habere göre Netflix, milyonlarca insan tarafından izlenen spor liglerinin ve uluslarası organizayonların lisans haklarını almak için görüşmeler gerçekleştiriyor. Ancak merak etmeyin, henüz futbol ve basketbol gibi en çok izlenen spor dallarını alması için oldukça erken.

Dünyanın en büyük haber basınlarından bir tanesi olan Wall Street Jorunal’a göre Netflix, ATP tenis turnuvaları ve Dünya Sörf Ligi gibi organizayoların haklarını satın almaya çalışıyor. Biraz daha spesifik kitlesi bulunan spor dallarının haklarını alacak şirket, zamanla gözünü daha da yükseğe dikmeyi planlıyor. Düşük bütçeden başlanmasının en büyük sebebi ise maliyetin az olması.

Aktarılan bilgilere göre Netflix‘in bu girişimi mantıklı olduğunda ve şirkete daha çok para kazandırdığı taktirde Premier League, NFL (Amerikan Ulusal Futbol Ligi), Olimpiyatlar başta olmak üzere bir sürü organizasyonun yayın haklarını da almayı planlıyor.

Sizce Netflix’in bu girişimi daha yüksek bütçelere sahip dijital içerik platformları tarafından örnek alınacak mı? Özellikle Disney‘in TV kanalları üzerinden bazı spor müsabaklarını elinde tutuyor olması lisansları Disney Plus‘a taşımasına yol gösterecek mi?

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

İnceleme

Üst seviye dizüstü bilgisayarlar aslında sadece oyun oynamak için üretilmiyor. Bunun en net örnekleri MSI’ın Titan serisi dizüstü bilgisayarları diyebiliriz. Aslında bunlar oyuncu dizüstü...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...