msi1

Bugün ki test masamızın konuğu MSI üretimi AMD‘nin yeni jenerasyon kartlarından R9 380 aslen MSI R9 380 GAMING 2G gelin şimdi bu kartı detaylıca bi inceliyelim.

AMD yeni kartları ile fırtına estirecek derken 300 serisi kartlar bir önceki jenerasyon 200 serisi kartların revize edilmiş hali olarak karşımıza çıkarken içimizde buruk bir taraf bıraktığını rahatlıkla söyliyebiliriz. Belli ki AMD bütün yatırımı yeni nesile yakışan bir kart olan Fury-X ile bizlere selam çakarken 300 serisi kartlar ile artı performans değilde bir önceki 200 serisi kartları daha az güç tüketimi ile sunuyor. Bakalım bizleri neler karşılayacak hadi başlayalım.

TASARIM: Konu tasarım olunca MSI bu konuda başarılı adım atan üreticilerin en başında gelmekte o yarattığı siyah kırmızı ile ve Dragon vurguları ile gerçekten oyuncu kişilerin gönlünde ayrı bir yeri oluşmuşken, inceleme noktasında önde iki adet üfleyici fan bizi karşılarken gözde ile fanlardaki detaylar iyi harmanlanmış  Arka kısma döndüğümüzde devreleri ve PCB’yi koruyan siyah çelik bloğu görebiliyoruz. Blok sayesinde arka kısımdaki devrelerde serin kalabiliyor.

msi2
TEKNİK ÖZELLİKLER: 1000MHz İşlemci Frekansı / 5600MHz Bellek Frekansı / Tonga Mimari / 1792 İşlem Birimi / 2GB DGGR5 VRAM / 256Bit / 192,2/s Bant Genişliği

Teknik özellik kısmına değindiğimizde aslında karşımızda bir tane R9 285 bulunmakta hemen hemen aynı özelliklere sahip olan karta rahatlıkla R9 285 diyebiliriz. R9 380‘e baktığımızda Tonga mimarisinde daha az güç tüketimi ve serin çalışma sunarken burda bu verimliliği 2GB Vram ile bi bakımada desteklediği söyliyebiliriz. MSI R9 380 GAMING 2G haliyle fabrikadan O.C ile karşımıza çıkarken kullanılan japon kapasitör, katı kapasitörler sayesinde ömrünü daha uzun idare edebilirken O.C performansıda gayet yerinde oluyor. Kartın 2 Adet 6 pinlik güç girişine ihtiyaç duyduğunuda belirtelim. Kart üzerinde DX 12, Mantle ve AMD’nin kendine özgü özelliklerinide desteklediğini belirtelim.

msi3
ÇIKIŞ BİRİMLERİ: Çıkış birimlerine baktığımızda karşımıza 1x HDMI, 1X DisplayPort, 1X DVI-I ve 1X DVI-D görüntü birimi bulunmakta

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin