Motorola Razr Katlanabilir Telefonu 25.000 Defa Katlarsanız Ne Olur?

Motorola RAZR V3, zamanının en trend telefonlarından birisiydi. 2000’li yılların bu nostaljisini günümüz teknolojisi ile birleştirmek isteyen Motorola geçtiğimiz yıl, yeni Motorola Razr katlanabilir ekranlı telefonunu tanıtmıştı. 21:9 ekran formatı ile göze çarpan, katlanabilir ekranlı bu telefon hakkında CNet’in bir sorusu vardı. Telefonu 100.000 defa katlamaya çalışırsak ne olur?

CNet’in YouTube üzerinden canlı olarak yaptığı bu test için bir otomasyon kullanıldı. Bu otomasyon ile hem telefon katlanabiliyor, hem de kaç defa katlandığı canlı olarak sunuluyordu. 100.000 defa katladıktan sonra Motorola Razr’a ne olur sorusunun cevabını bulmaya çalışırlarken, 27.000 katlamadan sonra katlama konusunda bazı problemler ortaya çıkmaya başladı.

27.000 katlanmadan sonra, telefonun ekranı artık katlanmaya karşı koymaya başlıyor. Telefon halen donanımsal fonksiyonlarını yerine getirse de, katlayabilmek için yüksek kuvvet uygulamak gerekiyor.

Akıllara gelen bir diğer soru ise, bu problemin diğer katlanabilir ekranlı telefonlarda da çıkıp çıkmayacağı. Menteşeden mi, ekrandan mı kaynaklı olduğu; nasıl bir mühendislik hatasının böyle bir probleme neden olduğu bilinmezken Motorola, bu durum karşısında nasıl bir önlem alacak, telefonu zamanında piyasaya yetiştirebilecek mi? Bunlar da merak konusu.

Dilerseniz aşağıdaki videodan 4 saat süren canlı test yayınını izleyebilirsiniz. Telefonun tam olarak nerede sıkıntı çıkarmaya başladığını merak ediyor iseniz, 3. saat 35. dakikaya göz atabilirsiniz.

 

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin