Motorola RAZR 2019, Katlanabilir Ekranıyla Tanıtıldı!

Motorola RAZR V3, kapaklı yapısıyla 2000’li yılların en trend cep telefonları arasında yer alıyordu. Aradan geçen 15 yıla yakın sürede cep telefonlarının yerini akıllı telefonlar alırken, efsane model de güncellenerek büyük bir geri dönüş yaptı.

Efsane Güncellenerek Döndü: Motorola RAZR 2019!

Önceki model ile aynı tasarım anlayışını kullanan Motorola RAZR 2019, menteşe sistemiyle çalışan kapaklı bir düzeneğe sahip. Bu düzenek kapalı konumdayken telefon kare formuna yakın bir boyuta indirgeniyor. Kapak açıldığında ise karşımıza 21:9 formatında, oldukça geniş bir ekran çıkıyor. Ayrıca kapak kısmının görünüm açısından dezavantaj yaratmaması açısından çene kısmı geniş tutulmuş ve bu alana parmak izi okuyucu yerleştirilmiş.

Cihazın dış kısmında günlük işlemleri gerçekleştirebileceğiniz bir adet mini ekran bulunuyor. 2.7 inçlik OLED ekran ile kapağı kaldırmadan arama yapma, mesaj okuma-yanıtlama, öz çekim yapma ve çeşitli uygulamaları kullanma gibi işlevler gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca Google Asistan da yine buradaki ekran sayesinde ana ekran açılmadan kullanılıyor.

Suya ve toza karşı dayanıklı olan telefonun kapağı kaldırıldığında ise kullanıcıları 6.2 inçlik katlanabilir OLED ekran karşılıyor. HD+ çözünürlüğünde olan ana ekran, Cinemavision adı verilen 21:9 ekran formatı ile geniş bir kullanım alanı oluşturuyor.

Gücünü Qualcomm Snapdragon 710 işlemciden alan Motorola RAZR 2019, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile geliyor. 16 megapiksel çözünürlüğe sahip arka kamera f/1.7 diyafram açıklığı ile dikkat çekerken, 5 megapiksellik ön kamera ise telefon açık konumdayken selfie çekmek isteyenler için eklenmiş. Kapaklı yapının negatif etkisi, telefonun pil kısmında kendisini belli ediyor. Sadece 2510 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan RAZR 2019, 1 günü çıkarabilen kullanım ömrünü 15W hızlı şarj desteğiyle perçinliyor.

Kutusundan Android 9.0 Pie işletim sistemiyle çıkacak Motorola RAZR 2019’un fiyatı da en az tasarımı kadar konuşulacak gibi gözüküyor. Ocak ayında raflarda olacak telefonun satış fiyatının 1500 dolar olacağı belirtiliyor.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.