Microsoft, Mobil Kullanıcılarına Android ve iOS’u Önerdi!

Windows, bilgisayar tarafında en çok tercih edilen işletim sistemi olsa da bu başarısını mobil bölümde gösteremedi. İşletim sisteminin geliştiricisi Microsoft ise umudunu kesmiş olacak ki kullanıcılarına Android ve iOS platformlarını önermeye başladı!

Microsoft: Windows Mobile Kullanıcıları Android ve iOS’a Geçmeli!

Nokia’nın mobil bölümünü satın alıp Lumia markasını kendi bünyesine geçiren Microsoft, istediği başarıyı elde edemeyince kullanım haklarını HMD Global’e devretmişti. O tarihten bu yana yeni bir telefon üretmeyen şirket, görünüşe göre mobil işletim sistemini tamamen tarihe gömecek.

Windows 10 Mobile destek sayfasında yapılan açıklamada, işletim sisteminin resmi güncelleme desteğinin 10 Aralık 2019 tarihinde sonlandırılacağı açıkladı. Bu tarihten itibaren güvenlik güncellemesi dahil hiçbir resmi güncelleme almayacak olan işletim sistemi, böylece tamamen tarihe karışmış olacak. Bununla beraber Microsoft, mevcut kullanıcıların bu süreçte destek verilen bir Android ya da iOS cihaza geçmeleri konusunda uyarıda bulundu.

Esasında Microsoft’un Windows Mobile desteğini keseceği bir sır değil. Şirket yetkilileri daha önce yaptıkları açıklamalarda bu platforma ait yeni bir akıllı telefon geliştirmeye ilişkin planlarının olmadığını belirtmişti. Bu gelişmenin ardından adeta yılan hikayesine dönen Surface Phone projesinin ise Android tabanlı olabileceği iddia ediliyor.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin