Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Instagram Hesabımı Nasıl Kapatırım?

Instagram hesabımı nasıl kapatırım sorusu çokça sorulan bir şey. Fakat Instagram hesabını kapatma işlemi ne yazık ki mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilmiyor. Tarayıcınızdan www.instagram.com adresine girebilir ya da aşağıda sizlere sunduğumuz Instagram hesabı silme linkine tıklayıp, hesap dondurma işlemini ve silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılıyor?

Instagram hesabı aşağıdaki adımlar izlenerek kapatılır:

  • Instagram hesabınızı silmek için önce hesabınıza giriş yapın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan hemen sonra profilim sekmesine seçiniz. Kullanıcı adınızın yanında bulunuyor olan “ Ayarlar ” seçeneğini tıklatınız.

Bu adımları takip ediniz.

Karşınıza çıkacak olan ekranda sol üstte yer alacak olan profili düzenle seçeneğini seçiniz ve sayfanın sonunda yer alacak olan hesap silme sekmesine tıklatarak hesap silme nedeninizi belirttikten hemen sonra şifrenizi girip, “hesabı kalıcı olarak sil” düğmesine tıklatın.

Böylece Instagram hesabınız, kalıcı olarak kapanmış olacak.

Instagram Hesabınızı Kalıcı Olarak Silebileceğiniz Link: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Instagram Hesabı Geçici Olarak Nasıl Kapatılabilir?

Hesabınızı tamamen kapatıyor olmak geri döndürülemez bir işlemdir. Bu nedenle, pişmanlık yaşamamak adına ilk etapta Instagram hesap dondurma işlemini gerçekleştirmek daha iyi bir seçenek olabilir.

Hesabınızı tam anlamıyla kapatma durumunuzda. Fotoğraflarınız, takipçileriniz gibi verileriniz tamamen siliniyor iken, geçici olarak kapatma veya bir diğer adı ile hesabı dondurma işlemi yaptığınız zaman verileriniz İnstagram tarafından arşivleniyor olur. Ancak İnstagram hesabınızı diğer kullanıcılar görüntüleyemez.

Instagram Hesabınızı Geçici Olarak Dondurabileceğiniz Link: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Instagram Hesabı Geri Nasıl Açılır?

Instagram’ı dondurmanız halinde yeniden giriş yapmak adına en son kullandığınız şifreniz ile oturum açmanız yeterli olacaktır. Böylelikle İnstagram hesabınız yeniden açılacak.

Instagram Hesabı Niye Kapatılır?

Her Fırsatta Insagram’a Giriş Yapıyor iseniz: Instagram hesap kapatma işlemi kararı vermek adına kullanıcıların pek çok farklı nedenleri olabilmektedir. Bunlardan biri internette çok fazla vakit geçirmenize sebep neden olmasıdır. Özellikle iş mola saatleri içinde, akşam eve gider iken yolda ve evde her boşluk zamanda eliniz telefona gidiyor ise ve Instagram hesabınızı ya da hesaplarınızı kontrol ediyor iseniz, bu durumda vaktinizi daha faydalı uğraşlar ile geçirmek için Instagram hesabınızı silmek adına karar verebilirsiniz.

Sosyal Hayat İçinde Soyutlaşıyor İseniz: Eğer evde ailenizle vakit geçiriyor iken ya da arkadaşlarınız ile buluştuğunuz sırada sohbet ediyor olmak yerine telefondan İnstagram hesabınıza giriş yapıyor iseniz. Bu durum da Instagram’da hesap dondurmak kararı için oldukça önemli bir durum teşkil etmektedir.


Bugünkü rehberimizde Instagram Hesabımı Nasıl Kapatırım?, Instagram hesabımı nasıl geçici olarak kapatabilirim? gibi sorulara sizler için en kolay yanıtları bulduk.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Zombi kıyameti sevenler için harika bir haber var! Dying Light 2 Reloaded Edition, bu hafta sonu Steam’de ücretsiz olarak oynanabilir olacak. Oyunseverleri zombi parçalamaya...

Oyun Haberleri

Sons of the Forest‘ın 1.0 sürümüyle resmi olarak piyasaya sürülmesi, oyun dünyasında büyük bir heyecana yol açtı. Endnight Games‘in yaptığı muazzam güncelleme, oyunculara oyunun...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de en çok tercih edilen bilgisayar markası belli oldu. Önceki yıllara göre zirve değişmeyerek Lenovo yine pazar payında çoğunluğu elde etti. En...

Teknoloji Haberleri

Twitch.Tv platformu özellikle son yıllarda büyük bir tartışma konusu oldu. Geçtiğimiz yıllarda da Bit hırsızlığı ile gündeme gelen platformda bazı yayıncılar için tutuklamalar söz...