Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Instagram Hesabımı Nasıl Kapatırım?

Instagram hesabımı nasıl kapatırım sorusu çokça sorulan bir şey. Fakat Instagram hesabını kapatma işlemi ne yazık ki mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilmiyor. Tarayıcınızdan www.instagram.com adresine girebilir ya da aşağıda sizlere sunduğumuz Instagram hesabı silme linkine tıklayıp, hesap dondurma işlemini ve silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılıyor?

Instagram hesabı aşağıdaki adımlar izlenerek kapatılır:

  • Instagram hesabınızı silmek için önce hesabınıza giriş yapın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan hemen sonra profilim sekmesine seçiniz. Kullanıcı adınızın yanında bulunuyor olan “ Ayarlar ” seçeneğini tıklatınız.

Bu adımları takip ediniz.

Karşınıza çıkacak olan ekranda sol üstte yer alacak olan profili düzenle seçeneğini seçiniz ve sayfanın sonunda yer alacak olan hesap silme sekmesine tıklatarak hesap silme nedeninizi belirttikten hemen sonra şifrenizi girip, “hesabı kalıcı olarak sil” düğmesine tıklatın.

Böylece Instagram hesabınız, kalıcı olarak kapanmış olacak.

Instagram Hesabınızı Kalıcı Olarak Silebileceğiniz Link: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Instagram Hesabı Geçici Olarak Nasıl Kapatılabilir?

Hesabınızı tamamen kapatıyor olmak geri döndürülemez bir işlemdir. Bu nedenle, pişmanlık yaşamamak adına ilk etapta Instagram hesap dondurma işlemini gerçekleştirmek daha iyi bir seçenek olabilir.

Hesabınızı tam anlamıyla kapatma durumunuzda. Fotoğraflarınız, takipçileriniz gibi verileriniz tamamen siliniyor iken, geçici olarak kapatma veya bir diğer adı ile hesabı dondurma işlemi yaptığınız zaman verileriniz İnstagram tarafından arşivleniyor olur. Ancak İnstagram hesabınızı diğer kullanıcılar görüntüleyemez.

Instagram Hesabınızı Geçici Olarak Dondurabileceğiniz Link: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Instagram Hesabı Geri Nasıl Açılır?

Instagram’ı dondurmanız halinde yeniden giriş yapmak adına en son kullandığınız şifreniz ile oturum açmanız yeterli olacaktır. Böylelikle İnstagram hesabınız yeniden açılacak.

Instagram Hesabı Niye Kapatılır?

Her Fırsatta Insagram’a Giriş Yapıyor iseniz: Instagram hesap kapatma işlemi kararı vermek adına kullanıcıların pek çok farklı nedenleri olabilmektedir. Bunlardan biri internette çok fazla vakit geçirmenize sebep neden olmasıdır. Özellikle iş mola saatleri içinde, akşam eve gider iken yolda ve evde her boşluk zamanda eliniz telefona gidiyor ise ve Instagram hesabınızı ya da hesaplarınızı kontrol ediyor iseniz, bu durumda vaktinizi daha faydalı uğraşlar ile geçirmek için Instagram hesabınızı silmek adına karar verebilirsiniz.

Sosyal Hayat İçinde Soyutlaşıyor İseniz: Eğer evde ailenizle vakit geçiriyor iken ya da arkadaşlarınız ile buluştuğunuz sırada sohbet ediyor olmak yerine telefondan İnstagram hesabınıza giriş yapıyor iseniz. Bu durum da Instagram’da hesap dondurmak kararı için oldukça önemli bir durum teşkil etmektedir.


Bugünkü rehberimizde Instagram Hesabımı Nasıl Kapatırım?, Instagram hesabımı nasıl geçici olarak kapatabilirim? gibi sorulara sizler için en kolay yanıtları bulduk.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Oyunlarda yüksek FPS almak her oyuncunun hayali. Fakat bu hayale maalesef herkes ulaşamayabiliyor. Düşük bütçesi olanlar, eski bilgisayar kullanmak zorunda olanlar için oyunlarda yüksek...

Sinema Haberleri

Dünyanın en çok aboneye sahip olan ve ülkemizde de en çok tercih edilen dijital içerik platformu olan Netflix, oldukça geniş ve sürekli olarak genişlemeye...

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin yeni nesil Ryzen 9000 serisi masaüstü işlemcilerinin yakında resmi olarak satışa sunulması bekleniyor. Fakat bu resmi satışlara gerek kalmadan bazı işlemci modellerinin testlerine...