İnstagram, 2019’da Reklamlardan 20 Milyar Dolar Kazanç Elde Etti

Facebook’un 2012 yılında 715 milyon dolara satın almış olduğu İnstagram Bloomberg‘in yapmış olduğu bu habere göre, 2019 yılında reklam gelirlerinden tam 20 milyar dolar kazanç elde etti. Bu değer, Facebook şirketinin yıllık kazancının dörtte birinden fazlası anlamına geliyor.

Uygulamadan 2019 yılında reklamlardan tam 20 milyar dolar kazanç elde eden Facebook, bu değer ile geçen yıl reklamlardan 15.1 milyar dolar kazanç elde eden Google’ın videolu içerik platformu Youtube’u (Bu değer Google’ın kazancının %10’unu oluşturuyor.)geçiyor. Facebook, İnstagramı’ı satın aldığında uygulamanın reklamlardan bir geliri yoktu. Ancak Facebook’un, İnstagrama başta ”story” özelliğini getirmesi ve bu storylerin arasına reklamlar sıkıştırması ile birlikte, Facebook büyük bir gelir kapısı daha elde etmeyi başardı.

Facebook, açık olarak hangi platformdan ne kadar gelir sağladığını açıklamıyor. Gelirlerinin asıl kaynağı olan uygulamaları bir topluluk olarak, ”uygulama ailesi” olarak adlandırıyor ve bu şekilde hepsinin tüm kazancından bahsediyor.

Bir önceki yazımız: Geforce Now, 7 Yıllık Beta Sürecinin Ardından Yayınlandı!

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin