Geforce Now, 7 Yıllık Beta Sürecinin Ardından Yayınlandı!

Gefore Now, sonunda çıktı. 7 yıllık beta süreci ve geri bildirimler sonucunda yayınlanan Geforce Now; Google Stadia, Microsoft Project xCloud gibi bir diğer yayın tabanlı oyun oynama sistemi. PC, Mac, Android ve Nvidia Shield platformlarında çalışabilen bu sistem; oyuncunun kendi Steam, Epic Store ve diğer platformlardaki oyunlarını stream etmeyi sağlıyor. Böylelikle Geforce Now için ayrı bir kütüphanede oyunlar satın almak zorunda kalmıyorsunuz.

Nvidia, bu yeni sistemini paralı ve ücretsiz olarak iki seçenek ile getirmiş. Ücretsiz sürümde, bir seferde en fazla 1 saat oynayabiliyorsunuz ve 1 saat oynadıktan sonra tekrar giriş yapmanız gerekiyor. Bu süreçte tekrardan server ayarlanacak, oyun açılacak derken her saatte bir zaman kaybediyorsunuz. Founders adlı pakette ise kullanıcılar RTX destekli olarak oyunlarını 6 saate kadar aralıksız oynayabiliyor, server hazırlanırken sırada daha önde oluyorlar. Aylık 5 dolar karşılığında sahip olabildiğiniz Founders paketini satın aldığınızda, 3 aylık ücretsiz kullanım hakkı da elde ediyorsunuz.

Görüntüleri maksimum 1080p 60FPS olarak stream edebilen bu sistemin en güzel özelliği başta da bahsettiğimiz gibi kendi kütüphanesinin olmaması. Bu, yarın bir gün Geforce Now kapanırsa oyunlarınızı istediğiniz gibi oynamaya devam edebileceksiniz anlamına geliyor. Steam, Epic Store, GoG, and Blizzard dahil olmak üzere birçok platformu destekleyen Nvidia’nın bu yeni sistemine üye olmak için buraya tıklayarak kendi sitesine erişebilirsiniz.

Donanım Arşivi Ekibinden; DADG ve Twitch moderatörü, video çevirmeni ve site yazarı

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin