Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Inside Out 2 Dream Production
Inside Out 2 Dream Production

Sinema Haberleri

Inside Out 2, Açılış Haftasonunda Rekor Kırmayı Başardı

Animasyon yapımları denildiği zaman herkesin aklına ilk olarak Disney ve Pixar gelecektir. Birçok başarılı animasyon serisine imza atan iki firma; 2015 yılında izleyiciyle buluştuğu dönemde gişeyi sallayan, hayranlar ve eleştirmenler tarafından oldukça beğenilen Oscar Ödüllü animasyon filmi Inside Out‘un devam filmini yıllar sonra hayranlarla buluşturma kararı aldı.

Devam filminin duyurusu yapıldığı günden itibaren, hayranların yeni bilgiler görmeyi iple çektiği yapımın yönetmen koltuğunda ilk filmin yönetmeni Pete Docter yerine, Kelsey Mann oturuyor. Yapılan bu değişim sizleri tedirgin etmiş olabilir. Ancak, yapımın oldukça sevilen tonunun korunduğu paylaşılan görsel ve videolarda göze çarpıyor.

Pixar‘ın uzun yıllar sonra izleyiciyle devam filmini buluşturduğu Inside Out 2, duyurulduğu andan itibaren oldukça olumlu tepkiler topladı. Hayranların büyük merakla beklediği film, en sonunda geçtiğimiz haftala izleyici karşısına çıktı. Gösterilen ilgilerin karşılıksız kalmadığı yapım, açılış haftasonunda rekor kırarak tarihe iz bırakmayı başardı.

Inside Out 2 Filmi, ABD’de İlk Haftasında Rekor Kırdı

Inside Out 2

Reklam ile tanıtım çalışmaları esnasında paylaşılan her fotoğraf  ve videoyla beraber, film serisinin tonunda herhangi bir değişikliği olmadığı hayranlara belirtilmişti. Görünüşe göre yapımcıların aldığı bu karar, oldukça olumlu tepkiler almış durumda. Resmi olarak açıklanan bilgilere göre 9 yıl aranın ardından geri dönen film, açılış haftasonunda ABD’de 155 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Bu gelirle beraber ABD gişesinde, Barbie’den beri ilk üç günde 100 milyon dolar hasılatı geçen ilk film konumunda. Ayrıca yapım, uluslararası gişede şimdiye kadar 295 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.

Pixar‘ın uzun aranın ardından yapmaya karar verdiği Inside Out‘un devam filmi Inside Out 2, 14 Haziran 2024 tarihinde sinemalarda izleyici karşısına çıktı. Filmi henüz izlemediyseniz ve izlemek istiyorsanız, en yakın sinema salonuna giderek yapımı deneyimleyebilirsiniz.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz günlerde AMD Ryzen 9 9900X model işlemcinin Geekbench performans testi ortaya çıkmıştı. Şimdi ise daha genele hitap edecek olan AMD Ryzen 5 9600X...