Huawei Patronu, 6G’ye Geçiş İçin Tarih Açıkladı!

Huawei’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Ren Zhengfei, Çin’in yerel bir gazetesinin röportajına katıldı. Şirketin durumu başta olmak üzere pek çok konuda açıklamalarda bulunan Zhengfei, 6G teknolojisi ile ilgili de dikkat çeken bir tahminde bulundu. Huawei patronuna göre 6G, yavaş yavaş geçmeye başladığımız 5G’den çok daha yakın zamanda gelecek!

Ren Zhengfei: 6G 2030 Yılına Kadar Hazır Olacak!

Bilindiği üzere Huawei, ABD’nin uyguladığı ticari yaptırımlar nedeniyle büyük bir baskıyla karşı karşıya kaldı. Buna rağmen markanın oluşturduğu 5G altyapısı, gelişmişlik açısından rakiplerinin birkaç adım ötesinde seyretmeye devam ediyor. Röportajında buna değinen Zhengfei, 5G’nin bireysel teknolojiden çok endüstriyel üretim teknolojilerine daha fazla katkı sağlayacağını ifade etti.


Bunu da Okuyabilirsiniz: AMD Ryzen “Matisse Refresh” İşlemciler Fransız Perakende Sitesinde Listelendi!


Buna örnekler veren Huawei’nin patronu, markanın Songshan Lake Park’taki yeni kampüsünün büyük oranda 5G teknolojisi kullanılarak inşa edildiğini belirtti. Ayrıca Suudi Arabistan’daki petrol rafinerilerinin de Huawei üretimi 5G ürünlerini kullandığını söyledi. Zhengfei’ye göre, dünyada yeni yaygınlaşan teknolojinin tarım sektörüne ciddi katkıları olacak. 5G’nin sağladığı yüksek bant genişliği ve düşük gecikme süresi gibi etkenler, tarımda endüstriyel dönüşümün önünü açabilir.

huawei ren zhengfei

Ren Zhengfei, iletişim teknolojilerinin bir sonraki halkası hakkında da önemli demeçlerde bulundu. 5G’nin geliştirilmeye devam ettiğini belirten Huawei kurucusu, 6G standartlarının ise önümüzdeki yıllar içerisinde şekillenmeye başlayacağını iddia ediyor. Zhengfei, hızlı şekilde oluşturulacak 6G’nin 2030 yılı civarında tam olarak kullanılmaya başlayabileceğini belirtti.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin