Matisse Refresh İşlemciler Fransız Perakende Sitesinde Listelendi!

 

Intel’in 10. nesil işlemci hamlesiyle birlikte AMD’nin Zen 2 mimarili işlemcilerinin oyun konusunda bir miktar geride kaldığını yaptığımız detaylı testlerde sizlere bahsetmiştik. Çoklu çekirdekte iddiası sürmesine rağmen oyun testlerinde farkın açılmasıyla birlikte AMD’nin bu konudaki hamlesi çok gecikmemişti. Kısa bir süre önce Matisse Refresh işlemcilerin geleceğini ve bunların bazı sızıntı testlerini sizlerle paylaşmıştık. Bu işlemcilerin daha çok oyun performansı konusunda gelişeceklerini ve tekli çekirdek performansında artışın olacağını tahmin etmek ise tabii ki zor değil.

Matisse Refresh İşlemciler Listelendi!

Fransa’nın büyük perakende sitelerinden biri olan materiel.net adlı web sitesinde Ryzen 9 3900XT, Ryzen 7 3800XT ve Ryzen 5 3600 işlemcileri kısa bir süre önce listelendi. Bu listelemeyle birlikte işlemcilerin bazı teknik detayları da iyice belirginleşmeye başladı tabii ki. Stock frekans olarak bile 4 GHz değerinin üstünde frekanslar görmekteyiz, frekans değerindeki artışlar kullanıcılara tekli çekirdek ve oyun performansı olarak geri dönecektir.

Fakat bu listeleme size fiyat olarak endişelendirmesin, bu sitenin fiyatlarının genellikle piyasaya oranla çok daha yüksek olduğu bilinmekte. Bu işlemciler piyasaya çıktığında muhtemelen burada listelenen fiyatlardan bir miktar daha ucuz olacaktır, çünkü AMD fiyat konusundaki avantajını elinde tutmak isteyecektir. Hatta rakip Intel tarafında fiyatlandırma konusunda bir hamle olursa bu fiyatların iyice düşeceğini de söylemeden geçmeyelim, çünkü son zamanlarda rekabet gerçekten çok arttı!

Kaynak: https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-9-3900xt-ryzen-7-3800xt-and-ryzen-5-3600xt-listed-by-french-retailer

1998 Doğumlu, teknolojiye oldukça meraklı olan ve bu konularda araştırmayı seven birisiyim.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin