Huawei Mate 20 Lite’ın Tasarımı ve Özellikleri Sızdırıldı!

Huawei Mate 20 Lite’ın Tasarımı ve Özellikleri Sızdırıldı!

Çinli teknoloji devi Huawei, kısa süre içerisinde milyonlarca akıllı telefon kullanıcısının cebine girmeyi başardı. Satışlarda ikinci sırayı Apple’dan alan markanın gelecek bayrak gemisi ailesinden Huawei Mate 20 Lite’ın tasarımı ve teknik özellikleri sızdırıldı!

Huawei Mate 20 Lite Oldukça Etkileyici Şekilde Geliyor!

TENAA’da ortaya çıkan Mate 20 Lite, önceki yılın modeli P20’de başlayan çentik trendine uymuş gibi görünüyor. Arka kısmında çift arka kameranın görüldüğü telefonun parmak izi tarayıcısı da kameraların hemen altında bulunuyor. Bunun dışında cihazın arka bölümü ve ekran kısmı kamufle edildiği için diğer tasarım detaylarıyla ilgili bilgi almak zor.

Yine TENAA’da paylaşılan bilgiler, Huawei Mate 20 Lite’ın teknik özelliklerinin neredeyse tamamını gözler önüne seriyor. 6.3 inç boyutunda Full HD bir ekrana sahip olacak cihaz, 19.5:9 ekran formatıyla çentikli bir yapıya geçecek. İşlemci tarafında şirketin yeni orta sınıf modeli Kirin 710’u kullanacak olan telefon, 6 GB RAM ve 64 GB depolama ile dikkat çekiyor. Kamera olarak 20+2 megapiksel çözünürlüklü çift arka kameranın yanı sıra, 24+2 megapiksel çözünürlüklü çift ön kamera ile cihazda toplam 4 kameraya yer verildiğini belirtelim.

3650 mAh kapasiteli bataryaya sahip olacak Mate 20 Lite, kutusundan EMUI 8.2 arayüzlü Android 8.1 Oreo işletim sistemiyle çıkacak.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.