GAMEPOWER MEI RGB 7.1 OYUNCU KULAKLIĞI İNCELEMESİ

Bugünkü incelememizde fiyat/performans oranıyla bizleri gerçekten şaşırtmayı başaran Gamepower Mei RGB 7.1 oyuncu kulaklığı var. Kulaklık 220 TL seviyesinde bir fiyatlandırmaya sahip fakat gerek konforu gerek sunduğu ses performansı olsun gerçekten çok daha üst seviyelere oynayabilecek düzeyde.

TASARIM

Kulaklığın tasarımına genel olarak göz gezdirdiğimizde ABS plastik bir yapı görüyoruz. Ayrıca harici bir kafa bandıyla gelen kulaklığın iskelet kısmı esnek bir metalden imal edilmiş böylelikle hem dayanıklı hem de ergonomik olması hedeflenmiş.

Kulaklığın sürücü kısımlarına baktığımızda ortasında ufak bir Gamepower logosu görüyoruz. Hemen çevresinde ise RGB LED şerit bulunuyor. Bu LED şeridin parlaklığı ortalama düzeyde ve dilerseniz farklı modlara kablosundaki kontrolcüden geçiş yapabiliyorsunuz. Kulaklığın bir eksi yanı ise bu tarafta, maalesef kulaklığın mikrofonu çıkarılabilir şekilde tasarlanmamış…

Kulaklığın mikrofonuna baktığımızda esnek bir yapıda olduğunu görüyoruz. Mikrofonun hemen ucunda ise ufak bir LED bulunmakta. Mikrofonun esnek yapıda olması sizin kendi kullanım şeklinize ayarlamanıza imkan sağlayacağı için güzel bir artı olmuş.

Kulaklığın pedlerine baktığımız zaman elips şeklini görüyoruz. Bu şekildeki kulak pedleri kulağı içine aldığı için yuvarlak pedlere göre çok daha rahat. Pedlerin üstü yumuşak bir suni deriyle kaplanmış, içi ise yine yumuşak özel bir süngerle doldurulmuş. Bu sayede kulaklık bu fiyat seviyesine göre oldukça konforlu olmuş.

Kulaklığın kafa bandına baktığımız zaman yine suni deri bir kaplama görüyoruz. İçi ise gerçekten çok yumuşak bir süngerden oluşmuş. Kulaklığı kafanıza taktığınız zaman kafanızın boyutuna göre otomatik olarak esneyip kafanızı sıkmıyor.

Kulaklığın sağında ve solunda bulunan daire şeklindeki RGB LED şerit karanlıkta bu şekilde görünüyor. Bu parlaklık göz yormayacak şekilde ayarlanmış ve açıkçası oldukça şık görünüyor.

Kulaklıkta sanal 7.1 desteği olduğu için harici bir ses kartıyla gelmekte. Kulaklığın 2.2 metre örgü sarım kablosunun üstünde ise kontrolcü bulunmakta. Bu kontrolcü üzerinden ses seviyesi ayarı, mikrofonu açıp kapatma, RGB aydınlatmayı değiştirme ve en güzel özelliklerinden biri olan EQ tuşu bulunmakta. Bu tuşa bastığınız zaman ilk kademede ciddi anlamda yüksek bir bass performansı alabiliyorsunuz. Diğer modlarda ise tiz sesler öne çıkmakta.

TEKNİK DETAYLAR

 • Bağlantı: USB 2.0
 • Platformlar: PC
 • Sürücü Çapı: 50 MM 
 • Ses Teknolojileri: Sanal 7.1
 • Embedans: 2.2KΩ
 • Frekans Tepkisi: 20Hz – 20 kHz Arası
 • Kulaklık Hassasiyeti: 112dB
 • Mikrofon Tipi: Dinamik Mikrofon
 • Mikrofon Tepkisi: 100Hz-1000KHz
 • Mikrofon Hassasiyeti: -43dB
 • Yazılım: Var (Ekolayzer)
 • Kablo: 2.2 Metre Örgü Sarım

Kulaklığın ses kalitesi bu fiyat seviyesi için şaşırtıcı derecede iyi. EQ tuşunun da etkisiyle hem çok yüksek bir bass, dilerseniz daha tiz bir ses elde edebiliyorsunuz. Özellikle kulaklığın 115dB civarına varan ses seviyesi ise gerçekten çok yüksek düzeyde. Bu yüksek ses seviyesine rağmen yüksek seslerde bozulma olmaması ise şaşırtıyor.

Mikrofon performansı ise kendisinden çok daha pahalı kulaklıklara kafa tutar cinsten olmuş. Yüksek ve temiz bir ses veriyor, bu mikrofonla canlı yayınlarınızı bile rahatlıkla yapabilirsiniz. Canlı olarak dinlemek için yazının en üstündeki videomuzu açabilirsiniz.

SONUÇ

Gamepower Mei RGB, 220 TL fiyat seviyesi için son zamanlarda gördüğümüz en şaşırtıcı kulaklık oldu. Ergonomisi, şık tasarımı ve şaşırtıcı derecedeki iyi ses ve mikrofon kalitesi ile kesinlikle başarılı bir kulaklık olmuş.

1998 Doğumlu, teknolojiye oldukça meraklı olan ve bu konularda araştırmayı seven birisiyim.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin