Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

İnceleme

Gamebooster GB-PR021BW İncelemesi

Bugünkü incelememizde Gamebooster GB-PR021BW model oyuncu kasası bulunuyor. Beyaz yapısıyla birlikte beyaz sistem toplamak isteyenler için gerçekten iddialı bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra tam 7 adet dahili RGB fanla birlikte gelmesi en büyük artısı.

Peki kasanın asıl olayı ne diyecek olursanız gördüğünüz gibi Corsair iCue 465X model oyuncu kasasının neredeyse aynısı olması. Corsair’da toplam 3 adet fan bulunuyor, fiyatı şu an için 300 TL civarlarında daha yüksek. Tabii ki Corsair ile kıyaslamak doğru olmaz fakat aralarındaki farkı iyi bilmek gerekiyor.

Gamebooster GB-PR021BW Oyuncu Kasası

Gamebooster GB-PR021BW model oyuncu aksası gördüğünüz gibi Corsair iCue 465X model oyuncu kasasının neredeyse aynısı olmuş. Önde yine temperli cam, solda hafif harartılmış bir temperli cam falan derken zaten şık bir tasarım üzerine kurulduğunu söyleyebiliriz. Fakat birebir benzetmek yerine kasanın tasarımında farklılık yapmak çok daha iyi olabilirmiş. Örneğin ön tarafın mesh yapıda olması gibi.

GB-PR021BW model oyuncu kasası mid tower boyutlarında bir model. Mini ITX anakartlardan E-ATX anakartlara kadar destek sunması gayet güzel olmuş. Ekran kartı desteği tarafında da 41 CM gibi bir destek sunuyor, yani piyasadaki en uzun ekran kartlarını bile takabilirsiniz.

Kasanın ön tarafı gördüğünüz gibi temperli camla geliyor. Alt ve üstte tıpkı 465X modelindeki gibi siyah şeritler bulunuyor. Fanlarla camın arasındaki mesafe ise hava akışını bozmayacak şekilde gayet iyi ayarlanmış.

Kasanın yan kapağının sol tarafında gördüğünüz gibi hava açıklıkları bulunuyor. Çünkü hemen arka tarafında gördüğünüz gibi fan takabileceğiniz bir kısım bulunuyor. Bu sayede hava akışı kısıtlanmamış oluyor. Aslında buralarda ve ön tarafta toz filtresi olsa çok iyi olurmuş.

Gamebooster GB-PR021BW model oyuncu kasasın üst tarafına baktığımızda beyaz temaya uygun olacak şekilde toz filtresi görüyoruz. Hemen aşağısında ise sırasıyla güç butonu, USB 2.0 portu, kulaklık jakı, mikrofon jakı, USB 3.0 portu, RGB aydınlatma mod tuşu ve en sağda ise reset tuşunu görmekteyiz. Şart değil fakat Type-C çıkışı olsaymış gerçekten çok daha iyi olurmuş.

Bu kasanın güzel detaylarından biri fanları. Kasanın beyaz temasına uygun olacak şekilde fanlar komple beyaz renkte. Üstelik bazı kasalarda egzoz fanı bile bulunmuyorken bu kasada toplam 7 adet RGB fan bulunuyor ve bu fanları kasanın sağ kapağının altındaki kontrolcü sayesinde kontrol edebiliyorsunuz. Fanların kalitesini Corsair ile kıyaslamak yanlış olur tabii ki fakat 7 adet fanın sağladığı hava akışı kesinlikle iyi.

Gamebooster GB-PR021BW Teknik Detaylar

 • Form Faktör: Mid-Tower
 • Kasa Malzemesi: 0.7 mm Çelik
 • Cam Malzemesi: Temperli Cam
 • Maksimum GPU Uzunluğu: 41 Cm
 • Maksimum PSU Uzunluğu: Belirtilmemiş
 • Maksimum CPU Soğutucusu Boyu: 17 Cm
 • Genişleme Yuvaları: 7 Adet + 2 Adet Dikey
 • Dahili Fanlar: Önde 3 Adet 12 CM RGB Fan, Arkada 1 Adet RGB Fan, Üstte 3 Adet RGB Fan
 • Toz Filtreleri: Üst, PSU Altı
 • Anakart Desteği: Mini-ITX, Micro-ATX, ATX, e-ATX
 • Disk Yuvaları: 3.5″ HDD x2 +2.5″ SSD x1 veya 2.5″ SSD x5 veya 3.5″ HDD x1 + 2.5″ SSD x3
 • Boyutlar: 430mm(L)*230mm(W)*465mm(H)
 • Ağırlık: 7.9 KG

Kasanın sağ tarafına baktığımızda yine beyaz yapının devamını görüyoruz. Buraya toplam 1 adet fan destekleyen kontrolcü ve kumandası yerleştirilmiş. Hemen alt tarafta PSU boşluğu, ilerisinde 2 adet 3.5 inç disk yuvasını görüyorsunuz. Ayrıca kontrolcünün çevresindeki ilgili boşluklara da 2.5 inç disk takmanız mümkün.

Kablolama tarafına baktığımızda ise tabii ki çok pahalı kasalarla yarışabilecek düzeyde değil. Fakat normal bir kullanıcının taleplerine rahatlıkla yanıt verebilecek bir kablolama desteği bulunduğunu söyleyebiliriz.

Bu kasanın en güzel tarafı ekran kartını dik olarak takmanıza imkan tanıması. 2 adet dik slot bulunan bu kasanın ayrıca ekran kartı destek aparatının da bulunması gerçekten güzel olmuş. Çünkü daha pahalı ve üst seviye kasalarda bu ufak aparatın olmadığını görebiliyorduk.

Sonuç

Gamebooster GB-PR021BW model oyuncu kasasının yazılı incelemesini sizler için yaptık. Bu kasa beyaz sistem kurmak isteyenler için gerçekten güzel bir seçenek olmuş. Zaten beyaz renk tarafında seçenekleriniz kısıtlı olduğu için avantajlı bir konuma yerleşmiş. Fakat Corsair iCue 465X modeliyle de bu kadar benzemesi yerine tasarımda bazı özelleştirmeler yapılması çok daha iyi olabilirmiş.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'de teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır. Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünde eğitim hayatına devam eden Yılmaz’ı aşağıda bulunan sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

Intel’in 12. nesil işlemcileri merakla bekleniyor. Çünkü artık yeni bir üretim sürecine geçilecek, bununla kalmayıp DDR5 bellek desteği, PCI Express 5.0 desteği ve yenilenmiş...

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzun süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Oyun Haberleri

GFN Perşembe Güncellemeleri’nde bu hafta GeForce NOW kütüphanesine 13 yeni oyun ekleniyor ve kütüphanede bulunan PC oyunlarının sayısı 1.000’in üzerine çıkıyor. Tüm üyeler, en...

İnceleme

Elgato markası özellikle yayıncılar ve profesyonel oyuncular için çok iyi ürünler üretiyor diyebiliriz. Geçtiğimiz zamanlarda yaptığımız Elgato Wave 3 mikrofon incelemesinde de bizim beğenimizi...