Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Forspoken’dan Yeni Fragman Geldi

Geçtiğimiz aylarda ilk fragmanı paylaşılan Square Enix’in geliştirmekte olduğu açık dünya oyunu olan Forspoken’dan yeni bir geldi.

Oyundaki dövüş mekaniklerini ve etkileyici grafikleri gözler önüne seren fragmanda ana karakterimiz Frey karşılaştığı kötü varlıklarla sihir ve büyünün gücünü kullanarak dövüşüyor. Genel olarak, bu yeni fragmanda aksiyonun ilerleyişi eski yayınlanan eski fragmanlara göre geliştirilmiş olduğunu söyleyebiliriz. Aşağıda yeni yayınlanan fragmanı izleyebilirsiniz.

Yayınlanan videoda da anlayacağınız gibi oyunun grafiklerine özelliklede büyü ve sihir kullanılırken ki kısımlara oldukça emek harcanmış. Buna, oyunun baş görsel efekt sanatçısı Ryota Nozoe, yeni bir PlayStation Blog gönderisinde şöyle değiniyor:

“Forspoken’daki büyüleri nasıl görselleştireceğimize çok zaman ayırdık ve düşündük. Her şeyden önce, aniden ortaya çıkan ateş veya kaya gibi şeylerden uzak durmak istedik. Bu kesinlikle iyi olurdu ve herhangi bir soruna neden olmazdı, ancak bunu yapmak çok beklenen ve sıkıcı geldi – özellikle sihire bu kadar odaklanmış bir oyun için. Her büyünün büyü enerjisi ile başlayıp, yukarıda bahsedilen ateş ve kayalar gibi doğal fenomenlere dönüşmesine karar verdik. Ardından, büyü yapıldığında, kaybolmadan önce büyü enerjisine geri dönerdi.”

“Ayrıca Frey büyü kullanırken aura kullanmaktan veya çemberleri çağırmaktan da uzak durmak istedik bu orijinallikten yoksun olurdu. Geliştirmenin başlarında, Forspoken’daki büyü enerjisinin geometrik desenlerle temsil edilmesine karar verdik. Bu, oyunun tüm büyüsünün görsel tasarımına bilgi verdi ve oyun boyunca tutarlı bir görsel stili korumamızı sağladı.”

Son olarak 24 Ocak 2023’te PC(Steam ve Epic Games) ve Playstation 5 üzerinden oyuncularla buluşması planlanan oyun hakkında daha fazla bilgiyi buradaki haberimizde bulabilirsiniz.

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sinema Haberleri

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından birisi olan Netflix, mevcut yapımlarını devam ettirmeye ve yeni yapımlar ile izleyicinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Zor günlerden...

Oyun İndirimleri

Birçok oyuna ev sahipliğe yapan ve yediden yetmişe bütün oyuncu kitlesinin aşina olduğu oyun platformu Steam için “Steam İlkbahar İndirimleri” başladı. Birçok AAA ve...

Oyun Haberleri

Sayısız ipucu ve sızıntının ardından, CS:GO Source 2 güncellemesi hakkındaki spekülasyonlar üzerine açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Peki CS:GO 2 gerçek mi? İşte CS:GO 2 beta ile...