Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Dragon Age: Dreadwolf Fragmanı Yayınlandı

Dragon Age serisinin dördüncü oyunu olacak Dragon Age: Dreadwolf, Haziran 2022’de Bioware tarafından duyurulmuştu. Şu anda oyunla ilgili çok az bilgi olmasına rağmen Bioware, yaklaşan oyunu için sinematik bir fragman yayınladı.

Dragon Age: Dreadwolf Sinematik Fragmanı

Fragman, Solas’a özel olarak odaklanan yaklaşan oyun için zemin hazırlıyor. Tanıdık olmayanlar için Solas, önceki Dragon Age oyunlarının önemli bir parçasıydı. Esasen gelen oyunun adı olan ‘Dreadwolf’ unvanını kullanıyor. Dragon Age: Inquisition’da oynanabilir bir karakterdi ve açıkça Dreadwolf’ta da hayati olacak.

Ayrıca, serinin hayranları, önceki oyunlarda dikkat çeken bir başka figür olan Varric’in sesini hemen tanıyacaklar. Varric, ‘Dehşet Kurt Kimdir?’ başlıklı fragmanda Solas’ın hikayesini anlatıyor. Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz:

Fragman, Dragon Age: Inquisition ve Trespasser DLC’yi oynamış ve DA’nın bilgisinin farkında olan insanlar için daha anlamlı olacaktır. Oyunun kötü karakteri olacak Solas hakkında fragmanda şöyle bahsediliyor:

“Onu rüyalara takıntılı düşünceli bir büyücü olan Solas olarak tanıyordum ama uzun zaman önce farklı bir adı vardı – Korkunç Kurt Fen’Harel. Hangi hikayeye inandığınıza bağlı olarak, Kadim Elf Yalan Tanrısı veya zorbalığa karşı kahramanca asi. Solas, Elf Tanrıları ile son savaşında onları hapse attı ve dünyamızı solmanın ham büyüsünden ayıran bir perde yarattı. Ama şimdi, o perdeyi yıkmak ve dünyayı yok etmek istiyor ve onu durdurabilecek tek kişi biziz.”

Ekim ayında Dragon Age: Dreadwolf’un alfa sürümüne ulaştığı, yani baştan sona oynanabilir duruma geldiği açıklanmıştı. Buna rağmen, herhangi bir oynanış açıklaması veya oyun için herhangi bir çıkış tarihi yayınlanmadı. Ancak alfa sürümüne ulaşmak, oyunun neredeyse tamamlandığı anlamına gelmiyor. Oyunu tamamen cilalamak ve nihai bir ürün olarak piyasaya sürmek bazı zamanlar daha uzun sürebiliyor.

Serinin son oyunu olan Dragon Age: Inquisition’ın 8 yıl önce piyasaya sürülmesiyle yeni oyunun 2023 yılında PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox X ve S Serisi ve PC üzerinden piyasaya çıkması bekleniyor.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz günlerde AMD Ryzen 9 9900X model işlemcinin Geekbench performans testi ortaya çıkmıştı. Şimdi ise daha genele hitap edecek olan AMD Ryzen 5 9600X...