Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Dragon Age: Dreadwolf Fragmanı Yayınlandı

Dragon Age serisinin dördüncü oyunu olacak Dragon Age: Dreadwolf, Haziran 2022’de Bioware tarafından duyurulmuştu. Şu anda oyunla ilgili çok az bilgi olmasına rağmen Bioware, yaklaşan oyunu için sinematik bir fragman yayınladı.

Dragon Age: Dreadwolf Sinematik Fragmanı

Fragman, Solas’a özel olarak odaklanan yaklaşan oyun için zemin hazırlıyor. Tanıdık olmayanlar için Solas, önceki Dragon Age oyunlarının önemli bir parçasıydı. Esasen gelen oyunun adı olan ‘Dreadwolf’ unvanını kullanıyor. Dragon Age: Inquisition’da oynanabilir bir karakterdi ve açıkça Dreadwolf’ta da hayati olacak.

Ayrıca, serinin hayranları, önceki oyunlarda dikkat çeken bir başka figür olan Varric’in sesini hemen tanıyacaklar. Varric, ‘Dehşet Kurt Kimdir?’ başlıklı fragmanda Solas’ın hikayesini anlatıyor. Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz:

Fragman, Dragon Age: Inquisition ve Trespasser DLC’yi oynamış ve DA’nın bilgisinin farkında olan insanlar için daha anlamlı olacaktır. Oyunun kötü karakteri olacak Solas hakkında fragmanda şöyle bahsediliyor:

“Onu rüyalara takıntılı düşünceli bir büyücü olan Solas olarak tanıyordum ama uzun zaman önce farklı bir adı vardı – Korkunç Kurt Fen’Harel. Hangi hikayeye inandığınıza bağlı olarak, Kadim Elf Yalan Tanrısı veya zorbalığa karşı kahramanca asi. Solas, Elf Tanrıları ile son savaşında onları hapse attı ve dünyamızı solmanın ham büyüsünden ayıran bir perde yarattı. Ama şimdi, o perdeyi yıkmak ve dünyayı yok etmek istiyor ve onu durdurabilecek tek kişi biziz.”

Ekim ayında Dragon Age: Dreadwolf’un alfa sürümüne ulaştığı, yani baştan sona oynanabilir duruma geldiği açıklanmıştı. Buna rağmen, herhangi bir oynanış açıklaması veya oyun için herhangi bir çıkış tarihi yayınlanmadı. Ancak alfa sürümüne ulaşmak, oyunun neredeyse tamamlandığı anlamına gelmiyor. Oyunu tamamen cilalamak ve nihai bir ürün olarak piyasaya sürmek bazı zamanlar daha uzun sürebiliyor.

Serinin son oyunu olan Dragon Age: Inquisition’ın 8 yıl önce piyasaya sürülmesiyle yeni oyunun 2023 yılında PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox X ve S Serisi ve PC üzerinden piyasaya çıkması bekleniyor.

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

İkinci el bir ürün almanın riski her zaman olan bir şeydi. Fakat günümüzde ekran kartı madenciliği bittiği için piyasada ciddi anlamda 2. el ekran...

Oyun Haberleri

AMD tarafı yıllardır çok güzel oyun kampanyalarına imza atıyor. Neredeyse her dönem bir oyun hediyesi kampanyası düzenliyorlar. Bu oyun hediyesi kampanyalarından en yenisi ise...

Oyun Haberleri

Her ay düzenli olarak kontrol ettimiz Amazon Prime üyelerinin ücretsiz olarak erişebildiği Prime Gaming, hizmetinin kullanıcılarına Şubat ayında ücretsiz olarak sunacağı oyunlar belli oldu....

Oyun Haberleri

AMD tarafının hediye oyun kampanyaları 2023 yılında da aktif olarak devam ediyor. Ryzen 7000 serisi işlemci alımlarına hediye veren AMD aynı zamanda Ryzen 5000...