Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

DJI, Mavic 3 Classsic’i Duyurdu

DJI, Mavic 3’ün daha uygun fiyatlı ve en iyi özelliklerinden bazılarını barındıran bir çeşidi olan en yeni Mavic 3 Classic drone’unu duyurdu.

Mavic 3 Classic, orijinal Mavic 3 drone ile birlikte gelen ek telefoto lensi bulundurmuyor. Bununla birlikte, yine de aynı 4/3 CMOS Hasselblad 20MP kamera ve bir O3 Plus iletim sistemi ve 46 dakikalık uçuş süresi ile birlikte geliyor. Ek uçuş süresi için Mavic 3 Fly More Kit, iki ek pil, bir şarj göbeği, 65W araç şarj cihazı ve daha az ses çıkaran üç çift pervane içeren ek kitler yeni Mavic 3 Classic ile uyumluluğunu koruyor.

H.264 ve H.265 kodlayıcıları kullanarak 50 fps’de 5.1K ve 60 fps’de 4K video kaydedebilen Mavic 3 Classic, bunun dışında 120 fps’de ağır çekim 4K video ve 200 fps’de 1080p video kaydı da yapabiliyor. Ayrıca, görüntüleri ve videoları bir mobil cihaza aktarmak istiyorsanız, uzaktan kumandaya bağlanmadan 80 Mbps’ye kadar hızlarda aktarım yapmak için WiFi 6 teknolojisini kullanıyor.

Kamera özelliklerine gelince, DJI Mavic 3 Classic, 24 mm eşdeğer odak uzaklığına sahip bir lens barındırıyor. Ayrıca 12.8 için f/2.8 ile f/11 arasında değişen ayarlanabilir bir diyafram aralığına sahiptir. Vurgulara ve gölgelere göre gelişmiş ayrıntılar için 12.8 durak doğal dinamik aralığa izin veriyor. Ek olarak, DJI’den gelen en son yenilikler ile şirketin otomatik Quickshots çekim modunun yanı sıra timelapse, hyperloop ve panorama çekimleri desteğini de bulunduruyor.

Fotoğrafa odaklanabilmeniz için sabit bir uçuş hızı için hız sabitleyiciye de sahip olan DJI Mavic 3 Classic, Active 5.0 özelliği ile, sabit video için drone ve kamera hareketlerini ayarlamak üzere nesneleri tanıyabilir ve ona kilitlenebilir. Ayrıca drone, yolda tespit edilen nesneler etrafında rota planlama, Eve Dönüş sistemi ve çok daha fazlası gibi çok çeşitli güvenlik özelliklerine sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Mavic 3 Classic’in fiyatına gelecek olursak. sadece drone için 1469 dolarlık bir fiyat etiketi belirlenmiş durumda. Ancak yanına alacağınız kontrol kitleri ile beraber bu fiyat 1749 dolara kadar ulaşıyor. Son olarak DJI Mavic 3 Classic hakkında daha fazla bilgiyi resmi web sitesinden edinebilirsiniz.

 

 

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

GeForce RTX 4070 Ti ekran kartı ilk başlarda bazı eleştirilere maruz kalsa bile iş satış kısmına geldiğinde ise mükemmel bir başarılı elde etmeyi başardı....

Oyun Haberleri

AMD tarafı yıllardır çok güzel oyun kampanyalarına imza atıyor. Neredeyse her dönem bir oyun hediyesi kampanyası düzenliyorlar. Bu oyun hediyesi kampanyalarından en yenisi ise...

Telefon Haberleri

Çin Halk Cumhuriyeti merkezli teknoloji devi Xiaomi’nin en popüler ve en çok varyanta sahip modeli olan Redmi Note serisine bir tane daha model ekleniyor....

Teknoloji Haberleri

İkinci el bir ürün almanın riski her zaman olan bir şeydi. Fakat günümüzde ekran kartı madenciliği bittiği için piyasada ciddi anlamda 2. el ekran...