Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

DJI Avata 2 Tanıtıldı

DJI, drone teknolojisindeki yeniliklerine bir yenisini daha ekleyerek DJI Avata 2’yi tanıttı. Geliştirilmiş yeni özellikleriyle gelen bu dronun detaylarına bir göz atalım.

DJI Avata 2 Özellikleri

Bu yeni model, 458 gram ağırlığında ve 180 x 216 x 82mm boyutlarında olup, özellikle FPV (first-person view) drone uçuş deneyimini daha da ileriye taşımayı hedefliyor. Avata 2, M modunda iken havada 12-15 dakika kalabilirken, normal şartlarda 27 dakika uçuş süresi sunuyor.

DJI Avata 2’nin en dikkat çekici özelliklerinden biri, 1/1.3-inçlik 48MP F/2.8 CMOS sensörü ile 155 derece geniş açıya kadar video kaydı yapabilmesi. Bu özellik, kullanıcılara geniş manzaraları ve dinamik uçuş anlarını yakalama imkanı veriyor. Ayrıca, 4K ve 2.7K çözünürlüklerde 60 ile 120fps arasında değişen kare oranları ve Full HD’de 240fps ağır çekim özelliği ile yüksek kaliteli video çekimleri mümkün hale geliyor.

Drone, RockSteady 3.0+, HorizonSteady ve HorizonBalancing gibi gelişmiş dengeleme teknolojileri ile donatılmış durumda. Bu teknolojiler, hareket halindeyken bile sabit ve net görüntüler elde etmeyi sağlıyor. Bu özellikler, özellikle hızlı ve dinamik uçuşlar sırasında kullanıcıların daha kaliteli içerik üretmelerine olanak tanıyor.

DJI Avata 2’nin fiyatı henüz açıklanmadı, ancak 11 Nisan tarihinde belli olacak. Drone severler ve teknoloji meraklıları için heyecan verici bir bekleyiş söz konusu. Avata 2’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte, drone uçuş deneyimleri yeni bir boyut kazanacak gibi görünüyor.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Oyunlarda yüksek FPS almak her oyuncunun hayali. Fakat bu hayale maalesef herkes ulaşamayabiliyor. Düşük bütçesi olanlar, eski bilgisayar kullanmak zorunda olanlar için oyunlarda yüksek...

Sinema Haberleri

Dünyanın en çok aboneye sahip olan ve ülkemizde de en çok tercih edilen dijital içerik platformu olan Netflix, oldukça geniş ve sürekli olarak genişlemeye...

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin yeni nesil Ryzen 9000 serisi masaüstü işlemcilerinin yakında resmi olarak satışa sunulması bekleniyor. Fakat bu resmi satışlara gerek kalmadan bazı işlemci modellerinin testlerine...