CloudFlare Sorunu, İnternet Sitelerinin Fişini Çekti!

CloudFlare Sorunu, İnternet Sitelerinin Fişini Çekti!

İnternet kullanıcıları, geçtiğimiz saatlerde pek çok internet sitesine erişim sağlayamadı. Milyonlarca web sitesini etkileyen CloudFlare kaynaklı sorun ile ilgili detaylar haberimizde!

CloudFlare Çöktü, İnternet Sitelerine Erişilemedi!

Dünyanın bulut tabanlı en büyük güvenlik servislerinden CloudFlare, geçtiğimiz günlerde önemli bir erişim sorunu yaşamıştı. Bundan dolayı servisi kullanan internet sitelerine de bir süre erişim sağlanamamıştı. Bugün öğle saatlerinde popüler servis bir kez daha çöktü ve bankacılık, e-ticaret kuruluşları başta olmak üzere pek çok internet sitesi kullanım dışı kaldı.

Yaklaşık yarım saat süren arızadan sonra servis tekrar kullanılabilir hale geldi ve bağlı internet siteleri kullanıma açıldı. CloudFlare tarafından problem ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

ABD merkezli bir şirket olan Cloudflare; içerik dağıtım ağı, DDoS koruması, internet güvenliği ve alan adı sunucusu hizmetleri sağlıyor. Cloudflare’in güvenlik hizmeti, ziyaretçi ile internet sitesinin barındığı sunucu arasında köprü kurarak sağlanıyor.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.